Próbował "zawinąć" siatkę! Wpadł na gorącym uczynku [GALERIA]

2021-01-13 14:12 Norbert Amlicki
Policja ostrzega przed złodziejami
Autor: TheDigitalWay/pixabay.com

Ładną i słoneczną pogodę warszawiacy wykorzystują na różne sposoby. Kiedy jedni udają się na romantyczny spacer, inni planują wykorzystać pogodę do swoich niecnych celów. Ten mężczyzna chciał szybko zarobić, niestety nielegalnie, ale wpadł na gorącym uczynku.

Tyły ciepłowni

Mieszkańcy okolic Ciepłowni Wola zaniepokoili się tajemniczym typem, który coś majstrował przy ogrodzeniu na tyłach ciepłowni. Kobieta, która to zauważyła bez zastanowienia wezwała strażników miejskich. - Kobieta poinformowała ich, że na tyłach ciepłowni ktoś prowadzi podejrzane prace przy ogrodzeniu posesji od strony ulicy Jana Kazimierza. Powiedziała, że jakiś młody mężczyzna wycina tam słupki i zwija całkiem nową siatkę – informuje Jerzy Jabraszko, oficer prasowy straży miejskiej.

Przyłapany na gorącym uczynku

Kiedy mężczyzna zobaczył zbliżających się strażników miejskich rzucił wszystko i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Po krótkim pościgu mężczyzna został ujęty. Dwudziestolatek przyznał się, że chciał ukraść metalowe elementy siatki, żeby sprzedać je w skupie złomu. - W pobliżu miał już schowane dwie rolki siatki, wycięty metalowy słupek oraz skrzynkę z narzędziami – relacjonują strażnicy miejscy.

Zbrodnia i kara

Po zatrzymaniu rabusia funkcjonariusze zajęli się ustalaniem administratora posesji. Kiedy udało się do niego dotrzeć, to poinformowali go o zaistniałym procederze. Administrator zdecydował, że złoży zawiadomienie o kradzieży. Sprawcę przestępstwa strażnicy miejscy przekazali policji, którzy przejęli tę sprawę.

MAKABRA. Poszła na randkę i zgniła w garażu. Kim jest dziewczyna w złotych trzewikach?