Ogromne antyrządowe protesty w Warszawie. Stolica będzie zablokowana. Szykuje się paraliż

2021-01-20 16:17 ac
Ogromne antyrządowe protesty w Warszawie. Stolica będzie zablokowana. Szykuje się paraliż
Autor: Sebastian Wielechowski zdjęcie ilustracyjne

W środę, 20 stycznia w Warszawie odbędą się kolejne antyrządowe protesty. Do Strajku Kobiet dołączą także przedsiębiorcy oraz "antyfaszyści", którzy zablokują centrum stolicy. Demonstracja ma się odbyć przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości oraz kontrowersyjnym zmianom m.in. dot. projektu ustawy o zakazie odmowy przyjęcia mandatu.

Protestujący zamierzają wyjść na ulice Warszawy o godzinie 18. Jak zaznaczają organizatorki ze Strajku Kobiet, w środę 20 stycznia nastąpi "Otwarcie Sezonu". Wśród powodów manifestacji wymieniany jest m.in. projekt ustawy o zakazie odmowy przyjęcia mandatu, "odbieranie immunitetu niezawisłym sędziom, przygotowywanemu do druku wyrokowi tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego oraz próby wypowiedzenia Konwencji Antyprzemocowej" - czytamy w opisie jednego z wydarzeń na Facebooku.

- Jesteśmy oburzone brakiem wsparcia ze strony państwa w czasach pandemii. Czas na ponowne spotkanie na ulicy. #OtwarcieSezonu już 20 stycznia wieczorem na rondzie de Gaulle'a - zaznaczają organizatorki.

Manifestanci spotkają się na rondzie de Gaulle'a, a następnie udadzą się na "spacer" ulicami Warszawy. Na razie nie jest znana dokładna trasa przemarszu. Niewykluczone, że będzie to Sejm, siedziba Trybunału Konstytucyjnego czy willa Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu.

Śnieżyca w Warszawie