Prowadził samochód PIJANY i bez prawa jazdy. Zatrzymany do kontroli zrobił TO...

2020-01-27 18:57 PIK
Alkomat
Autor: KWP w Gorzowie

Różne rzeczy wymyślają pijani kierowcy, aby uniknąć kary, jednak pomysł na jaki wpadł kierowca zatrzymany do kontroli w Myszyńcu, mocno zaskoczył funkcjonariuszy miejscowej drogówki. Jednak 28-letni mężczyzna i tak nie uniknął swojego przeznaczenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Myszyńcu, gdzie miejscowi policjanci zobaczyli volkswagena, którego tor jazdy wyraźnie wskazywał na to, że kierowca jest "pod wpływem". Podjęli więc decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Na widok funkcjonariuszy 28-letni kierowca zatrzymał samochód i na ich oczach... zamienił się miejscami z pasażerką! - informuje podkom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.

We wtorek wielka akcja policji w całej Polsce. Wiemy, co będą sprawdzać!

Co więcej, mężczyzna był przekonany, że ten "sprytny myk" załatwia sprawę! Jednak nie załatwił: po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że 28-latek ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Natomiast sprawdzenie "w systemie" wykazało, że nie ma prawa jazdy, które zabrano mu podczas wakacji właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu! - Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty dotyczące, m.in. jazdy w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu. Auto, którym się poruszał, zostało odholowane na policyjny parking - informuje podkom. Tomasz Żerański.

To się nazywa jazda bez pustych przebiegów: oficjalnie woził klientów, między kursami narkotyki!

Natomiast 20-letnia pasażerka, która niespodziewanie, także dla niej samej, znalazła się za kierownicą samochodu, była trzeźwa. Okazało się jednak, że nie ma i miała prawa jazdy. Nigdy...

Mieszkańcy Warszawy bronią linii 102! Nie chcą skrócenia trasy!