Autobus linii 102

i

Autor: Super Express, zdj ilustracyjne

MUREM za linią 102! Mieszkańcy nie chcą skrócenia trasy autobusu

2020-01-27 7:01

Mieszkańcy Pragi-Południe i miejscy aktywiści nie godzą się na zmianę trasy linii 102. Po otwarciu metra na Woli, ZTM chce by obecną trasę pomiędzy PKP Olszynką Grochowską a Młynowem, skrócić do przystanku Rondo Waszyngtona.

Przeciwnicy zmian założyli inicjatywę „Silna linia 102”. Chcą, by wzrosła częstotliwość kursowania tej linii do 12 minut w godzinach szczytu. W ramach akcji powstała petycja do władz miasta, którą można podpisać elektronicznie na stronie linia.102.waw.pl.

Skrócenie linii 102 zdaniem ZTM wynika z otwarcia metra na Woli. Po oddaniu do użytku trzech stacji, autobusy kursujące w tamtej części miasta zmienią swoje trasy. (WIĘCEJ CZYTAJ TUTAJ) Np. linia 105 z Osiedla Górczewska dojeżdżać ma tylko do Ronda Daszyńskiego. Linia 109 pozostanie na aktualnej trasy objazdowej i będzie dowozić z Os. Górczewska do Dworca Centralnego, jednak kursy będą rzadsze (co 20 minut).

Skrócona zostanie także linia 112, która ma kursować od Nowego Bemowa do CH Marki, znikając tym samym z Jelonek i Karolina. W tym rejonie pojawi się natomiast nowa linia - 271, która będzie startować z Karolina, a następnie dowiezie warszawiaków Człuchowską oraz Górczewską do metra. ZTM proponuje likwidację linii 155. A linia 171, która sprawnie dowoziła mieszkańców Bemowa do centrum miasta ma zostać skrócona.

Zobacz też: Kierowcy odzyskali Górczewską

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE