Pruli sportowymi samochodami na złamanie karku. Policja pokazała nagranie. Zawrotna prędkość

i

Autor: Policja Pruli sportowymi samochodami na złamanie karku. Policja pokazała nagranie. Zawrotna prędkość

Szok!

Pruli sportowymi samochodami na złamanie karku. Policja pokazała nagranie. Zawrotna prędkość

2023-10-03 8:05

Kierowcy pędzili swoimi audi na złamanie karku! Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy swoimi sportowymi furami rozpędzali się do zawrotnych prędkości. Ich wyczyny zarejestrowały policyjne kamery. Obaj zostali surowo ukarani. Jeden z nich tłumaczył, żę pędził swoją bryką, bo chciał sprawdzić jak spisuje się jego 500 koni pod maską.

Policjanci przerwali szaleńczą jazdę dwóch kierowców

Stołeczni policjanci zatrzymali w ostatnim czasie dwóch kierowców, którzy urządzili sobie z jezdni tor wyścigowy. Jeden z nich wpadł w Al. Krakowskiej w Tarczynie, a drugi na obwodnicy Góry Kalwarii. - 49-latek, na Al. Krakowskiej w Tarczynie, rozpędził swoje audi do 200 km/h, 36-latek jadący obwodnicą Góry Kalwarii, również audi, na liczniku miał 203 km/h. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że "ma 500 koni pod maską", a dwa dni temu odebrał auto więc chciał sprawdzić jego możliwości. Obydwaj panowie musieli liczyć się ze srogim mandatem karnym wynoszącym 2500 złotych. Na konto każdego z kierujących funkcjonariusze dopisali również 15 punktów karnych – informuje st. asp. Magdalena Gąsowska ze stołecznej policji.

Policjanci podkreślają, że nie istnieje szybka i bezpieczna jazda. - W rozmowach z niektórymi kierującymi często padają określenia "jeżdżę szybko, ale bezpiecznie". Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że praw fizyki nie da się oszukać, a szybko zawsze oznacza – niebezpiecznie – wyjaśnia funkcjonariuszka.

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem piratów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają