Przerażający wypadek na Mazowszu. Mężczyzna wypadł z ciągnika, maszyna dwa razy po nim przejechała

2021-04-20 17:44 Alicja Guz
Przerażający wypadek na Mazowszu. Mężczyzna wypadł z ciągnika, maszyna dwa razy po nim przejechała
Autor: KPP w Wyszkowie ciągnik na polu

Wystarczyła chwila nieuwagi i doszło do przerażającej tragedii. W poniedziałek podczas prac polowych na terenie gminy Brańszczyk doszło do makabrycznego wypadku. 80-latek, który kierował ciągnikiem, nagle wypadł z maszyny. Traktor nie zatrzymał się i dalej jeździł po polu. Maszyna aż dwukrotnie przejechała po nieprzytomnym mężczyźnie.

Do szokującego wypadku doszło w poniedziałek chwilę przed godz. 13 na terenie gminy Brańszczyk (pow. wyszkowski). Podczas prac polowych starszy mężczyzna kierujący ciągnikiem wypadł z maszyny! - 80-latek kierując ciągnikiem rolniczym z przyczepką, w trakcie wykonywania prac na polu, schylił się po wodę, aby się napić. Następnie mężczyzna, tracąc równowagę zasłabł i wypadł z maszyny rolniczej na ziemię - wyjaśnił kom. Damian Wroczyński z policji w Wyszkowie.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek na S8 w Warszawie. Ciężarówka w płomieniach. Aktualizacja [ZDJĘCIA]

Ciągnik nie zatrzymał się. Mimo że za kierownicą nie było nikogo, maszyna samoistnie jeździła po polu. Skręcone koła spowodowały, że traktor jeździł w kółko. Przez to aż dwukrotnie przejechał po nieprzytomnym 80-latku!

Polecany artykuł:

Na szczęście zareagowali sąsiedzi mieszkający około 600 metrów od miejsca tragedii. Natychmiast pobiegli na pole, zatrzymali kołującą maszynę i wezwali pomoc. - W wyniku poniesionych obrażeń traktorzysta został przewieziony do szpitala - przekazał policjant.

Funkcjonariusze apelują do rolników o ostrożność podczas prac na polu. Wystarczy chwila nieuwagi i zmęczenie a z pozory prosta praca może skończyć się niewyobrażalną tragedią.

"Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu, może mieć tragiczny finał".

Potworny wypadek na trasie S8 w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE