Wystawa Stanisława Tyma

i

Autor: Materiały Prasowe Wystawa Stanisława Tyma

Przyjdź na Bulwary i zobacz wystawę prac Stanisława Tyma!

2018-09-14 11:25

Wystawy Stanisława Tyma i Michała Żytniaka, gotowanie na żywo i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Kolejny weekend nad Wisłą za pasem!

W sobotę i w niedzielę od 12:00 do 17:00 gry i zabawy dla dzieci organizować będą animatorzy Parku Rozrywki Julinek. Tematem przewodnim wszelkich aktywności będą gry planszowe.

Będzie to również weekend bogaty w atrakcje kulinarne. Odbędzie się gotowanie na żywo. Będzie można przyjrzeć się pracy mistrzów patelni i oddać się degustacji owoców ich pracy:

  • Piątek 16:00 – 17:00 pawilon The River
  • Sobota 16:00 – 17:00 pawilon Śródziemnomorski
  • Niedziela 13:00 – 14:00 pawilon TÊTE-À-TÊTE

Nie tylko dla dorosłych przewidziane są kulinarne atrakcje. Dla najmłodszych w niedzielę od 13:00 do 17:00 przy pawilonie Bella Italia odbędzie się również live cooking Słodkie Lody Dla Małych Łasuchów. Będą lody śmietankowe z kolorowymi posypkami i owocowymi sosami.

Galeria przy Plaży

Do końca września można oglądać wystawę przygotowaną przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie, prezentującą prace Stanisława Tyma – aktora, reżysera, scenarzysty, autora skeczy kabaretowych i rysownika prasowego. Na ekspozycji zobaczymy mniej znaną szerszej publiczności twórczość rysunkową autora. Będą to głównie żarty drukowane w „Tygodniku Kulturalnym”, gdzie jako rysownik zadebiutował w 1986 roku, oraz w „Rzeczpospolitej” (2001-2005). Prace reprezentują satyrę zaangażowaną, dotykają tematów społecznych i politycznych. Każda z nich stanowi błyskotliwy komentarz do wybranego fragmentu rzeczywistości, ubrany w pełen ironii humor artysty. Wystawa przypomni również „Fotel. Potyliczny organ Tyma”, kolumnę satyryczną od 2001 roku redagowaną przez autora w kilkudziesięciu numerach dziennika „Rzeczpospolita”. Na ekspozycji prezentowane są prace z kolekcji autora, ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego oraz materiały prasowe.

Jedna z prac

i

Autor: Stanisław Tym Jedna z prac

>>> Enigma trafi do warszawskiego muzeum! Jej wartość szacowana jest na 200 tysięcy dolarów [AUDIO]

Studio Talentów

Z kolei w tym pawilonie można nadal podziwiać prace Michała Żytniaka.  Artysta urodził się w roku 1983 w Częstochowie. Studiował grafikę warsztatową na Akademii Jana Długosza. Karierę muzyczną rozpoczął w roku 2011 pod pseudonimem "Żyto". Nagrał dwie płyty - jedną w roku 2012 o tytule "Reforma" wydaną przez wytwórnie Asfalt oraz kolejną w roku 2014 pod tytułem "Wiry" wydaną przez wytwórnię "Prosto".

September issue

i

Autor: Materiały Prasowe September issue

Czytaj też: Muzeum Getta Warszawskiego w dawnym Szpitalu Dziecięcym? [AUDIO]

Zobacz TO WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki