Przyjechali z Kolumbii do Radomia do pracy. Zostali odesłani do domu z zakazem ponownego wjazdu do Polski

i

Autor: SG Przyjechali z Kolumbii do Radomia do pracy. Zostali odesłani do domu z zakazem ponownego wjazdu do Polski

NIE CHCIELI ZARABIAĆ?

Przyjechali z Kolumbii do Radomia do pracy. Zostali odesłani do domu z zakazem ponownego wjazdu do Polski

2023-05-11 16:55

W środę, 10 maja funkcjonariusze Straży Granicznej w Radomiu współdziałając z radomskimi policjantami w ramach europejskiej akcji Joint Action Days, przeprowadzili kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie miasta. Skontrolowano 14 cudzoziemców. Zatrzymano dwoje Kolumbijczyków za naruszenie warunków pobytowych w naszym kraju.

Radom. Kontrolowali cudzoziemców. Odeślą dwoje Kolumbijczyków do domu

Do ujawnienia pary Kolumbijczyków doszło na terenie radomskiego hostelu w środę, 10 maja. 26-letnia kobieta i siedem lat starszy mężczyzna przyjechali do Polski z Francji pod koniec kwietnia tego roku w celu podjęcia pracy, na którą posiadali zezwolenia typu A wystawione przez gdańską agencję pracy. Jednak z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że po przyjeździe dwójka cudzoziemców ani razu nie skontaktowała się z pracodawcą, ani też nie pojawiła się w miejscu pracy.

Wobec pary wszczęto postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji o zobowiązaniu ich do powrotu oraz zakazem ponownego wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen przez kolejny rok – poinformowała Rzecznik Prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. SG Dagmara Bielec.

Czym jest europejska akcja Joint Action Days?

Joint Action Days to operacja służb na terenie całej Polski i Europy koordynowana przez Europol, a ukierunkowana na zwalczanie handlu ludźmi w celu ich seksualnego wykorzystania, zmuszania do popełniania przestępstw oraz zmuszania do żebractwa.

Sonda
Czy straż graniczna powinna zarabiać więcej?
Nasi Partnerzy polecają