Straż Graniczna: Prawie 200 prób nielegalnego przekroczenia granicy ostatniej doby

i

Autor: Twitter/Straż Graniczna Zdjęcie poglądowe

Warszawa: Straż Graniczna zatrzymała Rosjanina, który nielegalnie przebywał w Polsce

2022-06-15 16:31

Straż Graniczna zatrzymała w Warszawie obywatela Rosji, który nielegalnie przebywał w Polsce. Rosjanin był zobowiązany do opuszczenia terytorium RP ze względów bezpieczeństwa. Został doprowadzony na przejście graniczne z Rosją - poinformowała w środę rzeczniczka SG por. Anna Michalska.

Obywatel Rosji został zatrzymany w stolicy 6 czerwca. Informacje na ten temat podało Radio ZET, a potwierdziła je rzeczniczka Straży Granicznej.

Por. Michalska wyjaśniła, że Rosjanin przebywał w Polsce nielegalnie i na podstawie decyzji administracyjnej był zobowiązany do powrotu.

Interes Rzeczypospolitej Polskiej

"Główną przesłanką wydania cudzoziemcowi decyzji administracyjnej zobowiązującej go do opuszczenia naszego kraju był art. 302 ust. 1 pkt. 9 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 roku o cudzoziemcach (tj. wymagały tego względy obronności lub bezpieczeństwa państwa lub ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub interes Rzeczypospolitej Polskiej)" - zaznaczyła rzeczniczka SG.

Rosjanin doprowadzony do granicy

Decyzja ta podlegała natychmiastowemu wykonaniu. Jak wyjaśniła por. Michalska, Rosjanin został doprowadzony przez funkcjonariuszy SG na przejście graniczne z obwodem kaliningradzkim i opuścił Polskę.

Rosyjska szkoła przy ul. Kieleckiej. Budynek obrzucony krwistą farbą
Sonda
Czy Rosjanie mogą pracować w Polsce?