Ataki nożowników w Warszawie. Zabójstwo ojca księdza na plebanii

2019-04-12 7:16 DAR, dryndak@se.com.pl
Kościół świętego Augustyna przy ul. Nowolipki w Warszawie
Autor: Krzysztof Chojnacki /East News

Do jednej z wolskich plebanii wpadł agresor. Zaatakował przebywającego tam człowieka i ranił kapłana. W wyniku obrażeń 65-letni mężczyzna zmarł. Ranny ksiądz trafił do szpitala. Podobny atak miał miejsce na Dolnym Mokotowie.

Do zdarzenia doszło w parafii pod wezwaniem świętego Augustyna przy ul. Nowolipki w Warszawie. Do plebanii wbiegł zdenerwowany mężczyzna i zaatakował przebywającego tam mężczyznę. Ksiądz widząc, że 65-latek jest atakowany, ruszył mu z pomocą. Wtedy napastnik rzucił się na niego. Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński poinformował, że ofiarą był ojciec jednego z księży, który przyszedł się wyspowiadać.

Chwilę później na miejscu pojawiła się policja. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili napastnika. Podczas czynności stracił przytomność i trafił do szpitala. Obecnie przebywa pod nadzorem policji. Do szpitala trafił też ranny ksiądz. Na razie nie wiadomo, co było powodem ataku i czym ofiara została zaatakowana. Na miejscu trwają czynności prokuratorskie.

Niemal w tym samym czasie kolejny nożownik zaatakował na Mokotowie. Podszedł do stoiska z warzywami i ugodził nożem 40-letniego sprzedawcę. Pomimo reanimacji zaatakowany mężczyzna zmarł. Zamaskowany sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, ale po kilkunastu minutach został zatrzymany przy skrzyżowaniu Belwederskiej i Gagarina, czyli ok. 1,5 km od miejsca ataku.