Ogień zabił ich we śnie pod Pułtuskiem. Przyczyną zapalony papieros?

2021-10-22 7:36
Pułtusk. Poszedł zapalić papierosa. Dwie osoby zginęły w pożarze, który miał wywołać!
Autor: Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie Prokuratura Rejonowa w Pułtusku ujawniła kulisy pożaru, do którego doszło w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Siennicy. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia od papierosa pensjonariusza placówki

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku ujawniła kulisy pożaru, do którego doszło w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Siennicy. W czasie zdarzenia ewakuowano z budynku 74 osoby, ale ale dwóch nie udało się uratować, a kolejne cztery odniosły obrażenia z powodu pożaru. Prawdopodobną przyczyną było zaprószenie ognia od papierosa pensjonariusza placówki.

Pułtusk. Poszedł zapalić papierosa. Dwie osoby zginęły w pożarze, który miał wywołać!

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku informuje na swojej stronie internetowej o szczegółach pożaru w Zakładzie Opiekuńczo-Pielęgnacyjnym w Siennicy. Do zdarzenia doszło w nocy z 30 września na 1 października, a straż pożarna w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymała zgłoszenie przed godz. 4. Ogień pojawił się najpierw w pomieszczeniu, gdzie przebywali dwaj mężczyźni w wieku 75 i 85 lat, ale zginęli oni na miejscu. Cztery inne osoby zostały ranne w wyniku pożaru, a z budynku ewakuowano w sumie 74 osoby. W tym czasie, oprócz pensjonariuszy, byli dwa pracownicy obsługi. Wszyscy trafili do namiotów rozstawionych na miejscu przez strażaków, a po kilkugodzinnej akcji wrócili do Zakładu. Pożar nie doprowadził do wielkich zniszczeń, bo spaliło się dwukondygnacyjne łóżku w pokoju zajmowanym przez ofiary i doszło do zadymienia jednego ze skrzydeł obiektu. Oględziny miejsca pożaru przeprowadził prokurator wraz z policją i biegłym z zakresu pożarnictwa.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia od papierosa przez 70 – letniego pensjonariusza Zakładu - informuje Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

Czytaj też: Dwie małe dziewczynki ranne! Dzień później tir taranuje staruszkę! Szok w powiecie żuromińskim [ZDJĘCIA]

Czytaj też: Wszedł na dach i ruszył na drugą stronę przewodami elektrycznymi! Fatalny wypadek 16-latka w Raciążu

Czytaj też: Potężne zderzenie tira i ciągnika pod Sierpcem! 36-latek zginął w roztrzaskanej kabinie [ZDJĘCIA]

Pożar w Siennicy. Nie żyje dwóch pensjonariuszy domu opieki [ZDJĘCIA]

Proces w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE