Złożyli projekt obywatelski

Radni lewicy chcą strefy legalnego spożywania alkoholu na Polu Mokotowskim

2022-09-29 21:39

Wiemy, że w Warszawie jest mnóstwo ludzi, którzy chcą sobie kulturalnie wypić piwo pod chmurką. Usiąść latem na kocu i miło spędzić czas – słyszymy od radnych Nowej Lewicy, którzy złożyli w ratuszu obywatelski projekt uchwały legalizującej spożywanie alkoholu na części Pola Mokotowskiego. Ponad 500 osób poparło tę inicjatywę.

Radni chcą strefy legalnego spożycia alkoholu na Polu Mokotowskim

Wiele osób chce kulturalnie spędzać czas ze znajomymi na świeżym powietrzu przy piwie czy winie. Proponujemy, żeby na części Pola Mokotowskiego była taka strefa, gdzie będzie można legalnie spożywać alkohol - powiedział radny Marek Szolc (Nowa Lewica).

Radni złożyli w ratuszu obywatelski projekt uchwały legalizującej spożywanie alkoholu na części Pola Mokotowskiego. "Ponad 500 osób poparło inicjatywę, by było to możliwe nie tylko nad Wisłą" - zaznaczył Szolc.

Warszawiacy chcą kulturalnie wypić piwo pod chmurką

"Musimy zrównoważyć dwie potrzeby. Z jednej strony wiemy, że w Warszawie jest mnóstwo ludzi, którzy chcą sobie kulturalnie wypić piwo pod chmurką. Usiąść latem na kocu i miło spędzić czas. To jest po prostu fakt społeczny. Z drugiej strony, przez to, że wszędzie jest zakaz picia, to trzeba się bawić w grę w +kotka i myszkę+ z policją i strażą miejską. Kończy się to tak, że ludzie chodzą pić gdzieś między bloki, siadają na ławeczkach, hałasują ludziom pod oknami w godzinach nocnych" - powiedział radny.

Gdzie powinny powstać strefy legalnego alkoholu?

Zaznaczył, że trzeba zastanowić się, gdzie jeszcze w Warszawie można wyznaczyć takie strefy, gdzie będzie można legalnie pić, które nie będą uciążliwe dla mieszkańców.

"Zaczynamy od Pola Mokotowskiego. Ale jeśli się okaże, że ten eksperyment, bo przecież trzeba to przetestować, czy to w ogóle zadziała, to ja nie widzę nic przeciwko temu, żeby pomyśleć, gdzie w Warszawie można by stworzyć takie miejsca" - podkreślił.

Decyzja należy do radnych. Mają na to 3 miesiące

Przytoczył przykład bulwarów wiślanych i plaży "Poniatówka", gdzie można legalnie spożywać alkohol. "Widać, że takie miejsca przyciągają ludzi" - zaznaczył.

Jeśli na przeszkodzie nie staną kwestie formalne, to Rada Warszawy będzie musiała zająć stanowisko w sprawie projektu w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Sonda
Czy na bulwarach nad Wisłą i na Poniatówce powinien obowiązywać zakaz spożywania alkoholu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają