Szok!

"Usłyszałam huk, potem była głucha cisza". Wstrząsająca relacja z wypadku samolotów nad Radomiem

2023-04-27 20:29

Wstrząsające doniesienia z pokazów lotniczych w Radomiu. W czwartek, 27 kwietnia, popołudniu dwa samoloty pilotowane przez członków Zespołu Akrobacyjnego "Orlik" zderzyły się ze sobą w powietrzu. Jedna z maszyn została poważnie uszkodzona, a jej części spadły na prywatną posesję w Makowie pod Radomiem. - Część samolotu o mało nie uderzyła w dom mojego syna który mieszka obok - mówi naszemu reporterowi jedna z mieszkanek.

Radom. Wypadek w powietrzu, zderzyły się samoloty

Samoloty PZL-130 Orlik zetknęły się podczas podniebnych akrobacji.Było słuchać huk w powietrzu, a potem głuchą ciszę. Szczęście że część samolotu nie uderzyła w dom mojego syna który mieszka obok - mówi w rozmowie z reporterem "Super Expressu" jedna z mieszkanek miejscowości. Jak ustalił na ziemię spadł fragment ogona jednej z uszkodzonych maszyn. Szczęśliwie jej pilot zdołał bezpiecznie wylądować.

Do wypadku doszło podczas pokazów lotniczych z okazji otwarcia Lotniska Warszawa-Radom. - W trakcie pokazu lotniczego wojskowej grupy akrobacyjnej Orlik dla premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, w tym Marka Suskiego, Adama Bielana i Wojciecha Skurkiewicza, doszło do kontaktu dwóch samolotów. Część jednego z nich spadła na posesję pod Radomiem - napisał w mediach społecznościowych były prezydent Radomia i poseł Konrad Frysztak z KO. Teraz przyczyny wypadku będą badali specjaliści.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?