radiowóz

i

Autor: Podlaska Policja

Jak do tego doszło?

Radom. Zastępca komendanta potrącił pieszego

2023-01-23 16:04

Radom. Zastępca komendanta potrącił pieszego na drodze powiatowej w gminie Kowala. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 23 stycznia rano. Poszkodowany 37-latek został odwieziony do szpitala. Sprawę wypadku wyjaśnia prokuratura.

Zastępca komendanta z Radomia potrącił pieszego

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (23 stycznia) o godz. 6.30 na drodze powiatowej w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia w gm. Kowala. Pierwszy zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jechał na służbę. - Kierujący bmw 48-letni mężczyzna (zastępca komendanta) jadąc w kierunku Radomia, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, potrącił idącego lewą stroną jezdni pieszego. 37-letni mężczyzna z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala w Radomiu - przekazała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Czynności na miejscu odbywały się pod nadzorem prokuratora ze względu na fakt, że w zdarzeniu brał udział funkcjonariusz policji. - Wykonano oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Ze względu na uszkodzenia pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny - dodała Kucharska.

Zastępca komendanta potrącił pieszego. Sprawą zajmie się prokuratura z Radomia

- Prokurator, który wykonywał czynności na miejscu zdarzenia uznał, że w danej sytuacji nie ma konieczności zatrzymania prawa jazdy. Czynność ta jest czynnością fakultatywną i dokonuje się takiego zatrzymania w oparciu o ustalenia na miejscu zdarzenia - stwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska. Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 177 § 1 kodeksu karnego, który mówi, że "kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3". Sprawę zbada także powołana w komendzie komisja.

Sąd wydał wyrok w sprawie Karoliny B. 15 lat spędzi w więzieniu
Sonda
Czy ufasz polskiej policji?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany