Rafał Trzaskowski napisał list do rodziców uczniów. Minister Czarnek straszy mnie prokuraturą

i

Autor: um.warszawa.pl Rafał Trzaskowski napisał list do rodziców uczniów. "Minister Czarnek straszy mnie prokuraturą"

Pilny list od Rafała Trzaskowskiego. Sprawdź, czy masz go w skrzynce. "Minister Czarnek..."

2021-12-15 12:06

"Prezydent jako organ prowadzący szkoły ma prawo podzielić się z rodzicami swoimi spostrzeżeniami i przede wszystkim ma prawo, by poinformować ich o tym, nad czym pracują parlamentarzyści. To dlatego skierowałem do rodziców warszawskich uczniów list" - poinformował w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał również, że minister Przemysław Czarnek straszy go prokuraturą!

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie ukrywa, że nie podobają mu się zmiany w szkolnictwie, które chce wprowadzić minister Przemysław Czarnek. Przedstawiciele władz samorządowych, środowisk oświatowych, rodzicielskich i uczniowskich oraz organizacji społecznych zjednoczonych w kampanii "Wolna szkoła" ramię w ramię protestują przeciw szkodliwym zmianom znanym jako "lex Czarnek".

"Lex Czarnek nie rozwiązuje żadnego problemu polskiej oświaty, a jest ich bardzo dużo - nauczanie zdalne w pandemii, problemy psychologiczne uczniów czy brak nauczycieli oraz ich niskie zarobki. Jedynym problemem, które widzi minister edukacji w polskiej szkole to niechęć młodych Polaków do partii rządzącej. Właśnie dlatego rząd chce odebrać niezależność nauczycielom i rodzicom. Dzięki temu będzie mógł bez przeszkód karmić nasze dzieci partyjną propagandą. Lex Czarnek to jeden z najgroźniejszych eksperymentów, które rząd przeprowadza na polskim społeczeństwie" - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

W czwartek Trzaskowski poinformował, że wysłał list do rodziców warszawskich uczniów. "List, w którym zachęcam rodziców, by nie pozostali bierni, by wykorzystywali oczywiste w demokratycznym państwie środki i zwrócili się do swoich parlamentarzystów dzieląc się z nimi swoją opinią" – przekazał.

Prezydent Warszawy dodał, że minister Czarnek straszy go za to prokuraturą! "To jest, zdaniem urzędującego ministra edukacji i nauki, materiał dla prokuratury. Bardzo jestem ciekaw, czy zamiast ścigać prawdziwych złoczyńców prokuratura uzna za stosowne pochylić się nad tym wnioskiem" - napisał Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych.

Stołeczny ratusz przypomina, że wśród planowanych zmian w szkolnictwie są m.in.:

  • większy wpływ kuratoriów na obsadzanie stanowisk dyrektorów placówek oświatowych
  • ograniczenie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego w prowadzeniu placówek oświatowych
  • ograniczenie autorskich programów, dostosowanych do potrzeb różnych uczniów, ograniczenie zajęć i programów dodatkowych, w tym realizowanych przez organizacje społeczne
  • ograniczenie roli rodziców i uczniów w procesie edukacji
Sonda
Czy Przemysław Czarnek jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra edukacji?
Rafał Trzaskowski udzielił ślubu Karolinie i Davidowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE