Rekordowo dużo studentów w Warszawie! Więcej jest tylko w Paryżu [AUDIO]

2019-06-25 16:30
Studenci kochają Warszawę
Autor: pixabay.com Studenci kochają Warszawę

Studenci kochają Warszawę! W stolicy uczy się 230 tysięcy osób, co daje naszej stolicy nie tylko pierwszy wynik w kraju, ale i drugi w Europie. Wyprzedziliśmy m.in. Madryt i Rzym.

Warszawa jest drugim miastem w Europie najchętniej wybieranym przez studentów - naszą stolicę wyprzedza jedynie Paryż! Chodzi o duży wybór uczelni - do wyboru jest czterysta placówek, ale także o prestiż uczelni. 

- Prestiż uczelni ma bardzo duże znaczenie. Często studenci zwracają uwagę czy będzie odpowiedni dostęp do miejsca zamieszkania, czy jest możliwość rozwoju zawodowego, ale też baza kulturalna, dostęp do teatrów, kin - to wszystko jest brane pod uwagę - mówi Andrzej Kubisiak, Polski Instytut Ekonomiczny.

Na studia do Warszawy przyjeżdżają nie tylko Polacy z całego kraju, ale także cudzoziemcy. 

- W samej Warszawie mamy dzisiaj 235 tysięcy studentów. Z czego prawie jedną trzecią stanowią studenci innych narodowości. W całej Polsce mamy około 75 tysięcy zagranicznych studentów. Z tego wynika, że większość z nich znajduje się dzisiaj na warszawskich uczelniach - dodaje Kubisiak. 

W całej Polsce jest prawie 1,5 miliona studentów. Poza Warszawą, najbardziej akademickie miasta w Polsce to Kraków, Poznań i Wrocław.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE