Rekordowy smog w Warszawie

i

Autor: Wiki Commons/Radek Kołakowski Rekordowy smog w Warszawie

Rekordowy smog w Warszawie. Ratusz ostrzega [AUDIO]

2018-01-09 9:32

Stan powietrza w stolicy jest dziś katastrofalny. Pyłomierze wskazują, że normy zostały przekroczone nawet sześciokrotnie. Najgorzej jest na obrzeżach miasta.  

Fatalna sytuacja jest w centrum: przy Marszałkowskiej poziom pyłu PM2,5 wynosi 150,1 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m3). Dopuszczalna norma to 25 µg, została więc przekroczona o 600 procent. Z kolei stężenie PM10 wynosi 167,1, podczas gdy norma to 50 µg.

Jeszcze gorzej jest w takich dzielnicach jak Targówek czy Wilanów. Z bardzo złą jakością powietrza muszą zmagać się również mieszkańcy okolic Warszawy, zwłaszcza Otwocka, Łomianek i Piastowa.

W oficjalnym komunikacie Urząd Miasta zaleca unikanie przebywania na dworze i wietrzenia pomieszczeń, a także zrezygnowanie z aktywności fizycznej na dworze. Apeluje też o zostawienie samochodów na parkingach oraz zaprzestanie palenia w kominkach. W domu powinny zostać przede wszystkim male dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze.

Więcej na temat stanu powietrza w Warszawie 9 stycznia w materiale Szymona Kępki:

CZYTAJ TEŻ: Smog nad Warszawą. Tak wygląda trucizna w powietrzu [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE