REKRUTACJA do GIMNAZJUM 2014. Rusza elektroniczny system rekrutacji do gimnazjów

2014-04-15 9:30

Już dzię - we wtorek, 15 kwietnia rusza elektroniczny system rekrutacji do gimnazjów. Uczniowie mogą wypełniać formularze aż do 9 maja.

- Postawiłam na kilka gimnazjów. Są to głównie szkoły z rozszerzonym profilem sportowym, bo uwielbiam piłkę nożną, gimnastykę i taniec - opowiada nam Jagoda Nowikow (12 l.), którą razem z mamą Renatą (41 l.) spotkaliśmy podczas dnia otwartego w Gimnazjum Sportowym nr 57 im. Królowej Jadwigi przy ul. Jagiellońskiej 7.

Elektroniczny system rekrutacji do gimnazjów będzie działał od wtorku pod adresem www.gimnazja.edukacja.warszawa.pl.

Zobacz: Centralna Droga Krzyżowa w Warszawie. Utrudnienia w ruchu i ZMIANY ROZKŁADU komunikacji miejskiej

Loginem do systemu jest PESEL. Jeśli kandydat nie ma numeru PESEL, w swojej szkole podstawowej otrzyma zastępczy login. Uczniowie miejskich szkół podstawowych odbierają z nich też hasła do loginów. Z kolei dzieci z innych szkół, prywatnych i niepublicznych, samodzielnie zakładają konto w systemie.

- Data rejestracji w systemie nie ma wpływu na szanse rekrutacyjne. Ważne, aby do 9 maja złożyć w gimnazjum wypełniony i podpisany wniosek. Dopiero w czerwcu szkoły podstawowe wprowadzą do systemu liczbę punktów z testów kompetencji i oceny ze świadectwa szóstoklasistów. Łączna liczba punktów za sprawdzian, oceny i za dodatkowe osiągnięcia decyduje o dostaniu się do danego gimnazjum - informuje Katarzyna Pienkowska z wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy.

Przeczytaj: REKRUTACJA DO GIMNAZJUM 2014: Terminy naboru, lista dokumentów, daty, WAŻNE INFORMACJE dla uczniów i rodziców. KOMPENDIUM WIEDZY

- Na liście preferencji uczeń może wskazać dowolną liczbę szkół, do których chce się ubiegać o przyjęcie. W Warszawie jest 113 samorządowych gimnazjów, w których na przyszły rok szkolny zaplanowaliśmy ponad 12,6 tys. miejsc - dodaje.

Szkołą pierwszego wyboru jest zawsze gimnazjum, które szóstoklasista wskazał na tej liście jako pierwsze. - Do szkoły pierwszego wyboru uczeń musi przynieść wydrukowany wniosek, podpisany przez siebie i jednego z rodziców - przypomina Katarzyna Pienkowska.

Na stronie www.gimnazja.edukacja.warszawa.pl w zakładce "Szkoła obwodowa" można też sprawdzić, które gimnazjum jest gimnazjum obwodowym dla kandydata zamieszkałego na terenie Warszawy. Tam trafi kandydat, gdy nie zostanie zakwalifikowany do innej wybranej szkoły.

Polub nas na Facebooku

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki