Protest taksówkarzy pod KPRM

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS Protest taksówkarzy pod KPRM

MASAKRA na stołecznych ulicach! Taksówkarze ZABLOKOWALI WARSZWĘ! Pojechali do premiera [ZAPIS RELACJI]

Szykujcie się na ogromne utrudnienia na drodze, nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Dziś rusza Ogólnopolski Protest Taksówkarzy. Przewoźnicy zbierają się od godz. 11 w okolicy Stadionu Narodowego.

Punkt zapalny

Związek Zawodowy Taksówkarzy „Warszawski Taksówkarz” organizuje protest "WS. OBJĘCIA NASZEJ BRANŻY TARCZY ANTYKRYZYSOWĄ". Najbardziej zaangażowane są trzy osoby Agata, Darek, Paweł, które są w tej sprawie osobami kontaktowymiStrajk ma się rozpocząć o godz. 11:00 na błoniach Stadionu Narodowego – aleja Zieleniecka 1. Szczegóły dot. trasy przejazdu zostaną przekazane na zbiórce.

Metro ZAWIESZA kursowanie, pasażerów czekają ogromne zmiany. Powodem koronawirus

Nie tylko w stolicy

Protest ma rangę ogólnopolską, a co za tym idzie inne miasta także zostaną zablokowane. Więcej informacji dotyczące miejsc zbiórki w innych miastach w Polsce znandziesz TUTAJ.

Szokujące plany kolejarzy. Mieszkańcy Białołęki przerażeni Pociągi rozjadą kościół [GALERIA, INFOGRAFIKA]

Zobacz dokładne miejsce zbiórki na mapie:

16:20

Taksówkarze krążyli po różnych miasta. Sporo aut przejeżdżało w okolicy Placu Bankowego czy ronda de Gaulle'a. Protestujący spotkali się na ul. Fredry by tam zakończyć protest. Organizatorzy podziękowali wszystkim za udział gromkimi brawami. 

15:20

Protestujący podzielili się na kilka grup i rozjechali się w różne części miasta. Kilkanaście samochodów krążyło w okolicach amerykańskiej ambasady. Na ul. Pięknej doszło do incydentu. Jeden z taksówkarzy sterroryzował kierowcę Ubera, który również brał udział w proteście

Protest taksówkarzy: Zdemolowany samochód Ubera

i

Autor: WAWA HOT NEWS 24 Protest taksówkarzy: Zdemolowany samochód Ubera

15:10

Tak wygląda protest pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów 

15:46

Przez cały czas taksówkarze krążą po warszawskich ulicach. Sporo aut przetacza się przez Al. Jerozolimskie, rondo de Gaulle'a i ul. Marszałkowską. Taksówkarze jeżdżą również w okolicy Pałacu Prezydenckiego. Za kilka minut część z nich ma się spotkać na Placu Bankowym. 

14:40

Jak relacjonują reporterzy Super Expressu przedstawiciele taksówkarzy nie zostali wpuszczeni do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pismo podpisywali więc na murku przed budynkiem. Taksówkarze nie kryli swojego oburzenia tym faktem. Ostatecznie udało im się przekazać dokumenty pracownikom KPRM. W piśmie prosili m.in o świadczenia postojowe, zwolnienie płacenia składek z tytułu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, a także o możliwość zaciągnięcia pożyczki z urzędu pracy. 

14:34

Takie pismo złożyło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Taxi w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego adresatem jest wicepremier Jarosław Kaczyński. Taksówkarze wyrażają w nim swoje oburzenie faktem, że nie zostali ujęci w nowej tarczy antykryzysowej. "Uzyskane przez nas przychody spadły nawet o 90 procent. Na dzień dzisiejszy większość z nas nie jest w stanie nawet odprowadzić do ZUS składek związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej" - piszą taksówkarze. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Wziontek

14:15

Część protestujących udała się w stronę placu Trzech Krzyży. Tam jeżdżą wokół placu blokując ruch. Okoliczne ulice są praktycznie nieprzejezdne. Podobnie wygląda sytuacja na rondzie de Gaulle'a. Tam również taksówka kręcą "kółka" wokół ronda. Mieszkańcy powinni omijać te rejony. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: SE

14:03

Taksówkarze zablokowali Aleje Ujazdowskie. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Wziontek

13:57

Okolice KPRM są niemal całkowicie zablokowane! Kolejni protestujący blokują ulice.

Protest taksówkarzy

i

Autor: SE

13:45

Taksówkarze docierają już pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Tutaj mają złożyć oficjalne pismo w sprawie objęcia ich rządową pomocą. Po drodze Trasa Łazienkowska zamieniła się jeden wielki korek. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

13:20

Sznur samochodów rusza dalej! Policja zgodziła się na kontynuację protestu samochodowego. Auta wjechały na Most Łazienkowski i jadą w stronę siedziby premiera. 

Ruszają na most Łazienkowski

i

Autor: Marcin Onderski

13:10

Taksówkarze nie mogą wjechać na Most Łazienkowski. Protest zatrzymał się na Wale Miedzeszyńskim, w okolicy Mostu Poniatowskiego. Pojazdy blokują jeden z pasów ruchu. Część taksówkarzy stanęła w zatoczce przed wjazdem na most. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski
Protest taksówkarzy

i

Autor: SE

13:01

Protest zatrzymał się na Wale Miedzeszyńskim. Trwają dyskusje z policją. Mundurowi nie dają zgody na wjazd taksówkarzy na Trasę Łazienkowską. Część pojazdów nadal stoi w zatoczkach. 

12:57

Policjanci upominają protestujących, którzy zatrzymali się w zatoczce przed wjazdem na Trasę Łazienkowską.

Protest taksówkarzy

i

Autor: SE

12:50

Mocno zakorkowany jest Wał Miedzeszyński między Mostem Świętokrzyskim, a Mostem Poniatowskiego. To tutaj protestujący włączają się do ruchu. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

12:45

Taksówkarze z mandatami. Według informacji reporterów protestujący na Wale Miedzeszyńskim otrzymali łącznie 3 mandaty. Jeden za trąbienie, a dwa za blokowanie skrzyżowania przy PGE Narodowym. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

12:37

Taksówkarze zatrzymali się w zatoczce przed wjazdem na Trasę Łazienkowską aby zgrupować uczestników.

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

12:30

Tymi ulicami taksówkarze dojadą pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, by złożyć pismo w sprawie objęcia ich tarczą antykryzysową. Utrudnienia mogą występować na Wale Miedzeszyńskim, Trasie Łazienkowskiej i w Alejach Ujazdowskich. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: SE

12:25

Protestujący ruszyli w stronę Wału Miedzeszyńskiego! Policjanci podzielili taksówkarzy na mniejsze grupy. Taksówkarze będą blokować oba pasy ruchu i powoli przemieszczać się w stronę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na Wale Miedzeszyńskim będą przepuszczać co jakiś czas nadjeżdżajace auta. 

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

12:16

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

12:12

Protestujący ustawiają się w szpaler. Na błonie PGE Narodowego nadal próbują się dostać kolejni takskówkarze

Protest taksówkarzy

i

Autor: Marcin Onderski

12:02

Taksówkarze wsiadają do swoich pojazdów i ruszą w drogę pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Podczas zbiórki ustalono zmianę trasy przejazdu. Szpaler aut zjedzie ul. Sokoła na Wał Miedzeszyński i powoli będzie poruszał się w stronę Mostu Łazienkowskiego. Następnie Trasą Łazienkowską dojadą do Al. Ujazdowskich, by skończyć podróż pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Tam przedstawiciele taksówkarzy mają złożyć oficjalne pismo w sprawie objęcia ich tarczą antykryzysową. 

Protest taksówkarzy na błoniach

i

Autor: Marcin Onderski

11:50

Wiemy, w którą stronę pojadą taksówkarze. Według wstępnych planów pojadą oni al. Zieloniecką w stronę ronda Waszyngtona, by dotrzeć do ronda de Gaulle'a. Na tych ulicach będą tworzyć się potężne korki! Kierowcy powinni omijać okolice PGE Narodowego oraz Aleje Jerozolimskie. 

Protest taksówkarzy na błoniach

i

Autor: SE

11:35

Policjanci przygotowują się na najazd taksówkarzy. Zablokowany został dojazd pod sejm. Radiowozy ustawione są w okolicy hotelu Sheraton. 

Policjanci blokują ul. Wiejską

i

Autor: SE

11:25

Kolejni protestujący dojeżdżają na błonie pod PGE Narodowym. Około 12 mają powoli wyruszyć w stronę centrum miasta. 

Protest taksówkarzy na błoniach

i

Autor: Marcin Wziontek

11:20

Według relacji reporterów Super Expressu na miejscu jest około 120 taksówek. Dokładna trasa przejazdu nie jest jeszcze znana. Według nieoficjalnych informacji taksówkarze mają pojechać w stronę ronda Waszyngtona, a następnie przejechać przez rondo de Gaulle'a, by dotrzeć w okolice placu Trzech Krzyży. Następnie mają przejechać pod KPRM. Niewykluczone, że jeszcze dziś zablokują okolice sejmu i ul. Mickiewicza, przy której mieszka prezes Jarosław Kaczyński. 

11:10

Protest taksówkarzy na błoniach

i

Autor: Marcin Wziontek

11:05

Na błoniach ustawiło się już kilkadziesiąt samochodów. Większość z nich jest oklejona w plakaty protestu taksówkarzy. Pojawiają się też auta z polskimi flagami. W okolice PGE Narodowego cały czas docierają kolejne auta. 

Protest taksówkarzy na błoniach

i

Autor: Marcin Wziontek

25.11.2020 Relacja:

10:50

Pierwsi taksówkarze docierają już na błonia PGE Narodowego, gdzie rozpocznie się protest. W czasie zbiórki organizatorzy przekażą informacje na temat planowanej trasy przejazdu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE