Trzaskowski zwęzi też most Poniatowskiego?

i

Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS

Jest kolejny przetarg

Remont mostu Poniatowskiego odłożony. Drogowcy nie mają pieniędzy

2022-07-25 17:01

Sypiący się na głowę most Poniatowskiego musi jeszcze trochę poczekać na generalny remont. Prace mogłyby pewnie się już rozpoczynać, jednak drogowcy ostudzili zapał robotników przesuwając wszystkie procedury o kilka tygodni. Urzędnicy ponawiają przetarg, licząc na to, że nowe oferty będą tańsze.

Zarząd Dróg Miejskich w marcu ogłosił przetarg na bardzo potrzebny, generalny remont mostu Poniatowskiego. Zgłosiły się trzy firmy, których oferty oscylowały w okolicy 100 mln zł. Dziś robotnicy pewnie mogliby przygotowywać przeprawę do prac. Urzędnicy nie wybrali jednak żadnej z firm i anulowali postępowanie. - Okazało się, że wszystkie oferty są powyżej naszego kosztorysu. Przetarg ogłaszaliśmy w szczycie cenowym, gdy materiały budowlane były rekordowo drogie. Postanowiliśmy więc ogłosić kolejny i liczymy na tańsze propozycje – powiedział „Super Expressowi” Jakub Dybalski z ZDM.

Drogowcy ogłosili kolejny przetarg. Liczą na tańsze oferty

Nowe ogłoszenie o postępowaniu pojawiło się w poniedziałek, 25 lipca, na stronie internetowej drogowców. Na zgłaszanie ofert firmy mają czas do 2 sierpnia.

Remont za kilka tygodni czy miesięcy?

Po otwarciu kopert urzędnicy muszą przeanalizować dokumenty i podpisać umowę z wykonawcą. Oczywiście jeśli oferty rzeczywiście będą tańsze. Wtedy remont mostu wydłuży się o dodatkowe kilka tygodni. Drogowcy nie zdradzają jaki jest dokładnie budżet przewidziany na tę inwestycję. Mowa jedynie o kilkudziesięciu mln zł. Jeśli jednak w kolejnym postępowaniu znów będzie za drogo, będzie trzeba prosić stołecznych radnych o sypnięcie dodatkowym groszem, a przypomnijmy, że najbliższa sesja rady Warszawy dopiero we wrześniu.

Sonda
Czy fotoradary powinny zniknąć z mostu Poniatowskiego?
Most Poniatowskiego sypie się na głowę. Urzędnicy odkładają remont, bo nie mają pieniędzy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany