REMONT W CENTRUM STOLICY

Rewolucja na placu Trzech Krzyży. Trzaskowski: „Istotne zmiany”

2022-08-23 20:10

W Warszawie rozpoczęła się przebudowa placu Trzech Krzyży. Jak informuje ZDM, prace ruszyły w sobotę, 27 sierpnia, od przebudowy ronda de Gaulle’a, na którym pojawiło się tymczasowe oznakowanie. W najbliższy weekend rozpocznie się frezowanie tego odcinka – w tym czasie okolice ronda zostaną zamknięte.

Prezydent Warszawy o zmianach na placu Trzech Krzyży

- Ruszyliśmy z pracami na pl. Trzech Krzyży i w jego okolicach. Na odcinku od ul. Smolnej do al. Ujazdowskich przeprowadzimy istotne zmiany, które poprawią bezpieczeństwo i komfort korzystania z tego odcinka - szczególnie dla pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej – napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.- Przed nami zmiany kształtu części wysepek, ulokowania przystanków, wymiana nawierzchni jezdni, a także wytyczenie ważnego odcinka drogi rowerowej, który uzupełni mierzącą dziś 15 km trasę łącząca Mokotów i Wilanów z centrum – dodał. ZDM zakłada, że przebudowa placu Trzech Krzyży zakończy do końca tego roku.

Szczegóły zmian na placu Trzech Krzyży

Na placu Trzech Krzyży zostanie wybudowana sygnalizacja świetlna i azyle na przejściu dla pieszych na wysokości kościoła św. Aleksandra, po południowej stronie placu. W planach jest też remont jezdni i chodników samego placu i fragmentów ulic dochodzących do niego, a także ronda de'Gaulle'a oraz krótkiego odcinka ulicy Nowy Świat, łączącego te dwa punkty. Od Alei Ujazdowskich do ul. Książęcej biec będzie dwukierunkowa droga dla rowerów. Na dalszym odcinku powstaną jednokierunkowe pasy rowerowe, biegnące zgodnie z kierunkiem ruchu. W ten sposób rowerzyści pokonają fragment Nowego Światu oraz rondo de'Gaulle'a. Pas rowerowy znajdzie się też po zachodniej stronie placu.

Most Poniatowskiego sypie się na głowę. Urzędnicy odkładają remont, bo nie mają pieniędzy

Zmiany mają polepszyć ruch rowerzystów

Na wysokości ul. Smolnej powstanie dwukierunkowy łącznik rowerowy, tak samo na południowym krańcu inwestycji. W ten sposób trasa połączy się z ul. Wiejską i ul. Mokotowską. W rejonie drugiej z nich przebudowany zostanie wspólny ciąg pieszo-rowerowy. Zaprojektowano też rezerwy w kierunku ulic Hożej i Żurawiej, umożliwiające łatwe wprowadzenie tam w przyszłości dwukierunkowego ruchu rowerów. Na wysokości instytutu Głuchoniemych powstanie natomiast nowy przystanek autobusowy, który zastąpi rozrzucone obecnie przystanki po wschodniej stronie placu. Jak zaznacza ZDM, w ten sposób znacznie poprawią się przesiadki.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE