Rosyjska ambasada oblana czerwoną farbą. Zniszczono również flagę Rosji

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Rosyjska ambasada oblana czerwoną farbą. Zniszczono również flagę Rosji

Rosyjska ambasada oblana czerwoną farbą. Zniszczono również flagę Rosji [ZDJĘCIA]

2022-03-28 19:27

W poniedziałek (28 marca) kilkuosobowa grupa oblała czerwoną farbą ogrodzenie budynku ambasady Rosji w Warszawie. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze stołecznej policji. Między manifestantami i policjantami doszło do krótkiej szamotaniny. Przed ogrodzeniem położono również rosyjską flagę, którą także oblano farbą.

Doszło do zniszczenia ogrodzenia ambasady Rosji przy ul. Belwederskiej w Warszawie. Dzisiaj (28 marca) tabliczka informująca, że jest to ambasada Rosji, została pochlapana czerwoną farbą. Na miejscu pojawiło się kilka radiowozów policyjnych. Przyjechali również policyjni technicy, którzy zabezpieczali ślady.

Informacje o pochlapanej ambasadzie potwierdziła również stołeczna policja. – Kilku mężczyzn oblało farbą budynek obiektu należącego do ambasady Rosji. Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzn. Dalsze postępowanie będzie uzależnione od ewentualnego zawiadomienia – przekazała „SE” Gabriela Putyra ze stołecznej policji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińcy pokazali wstrząsającą symulację ataku na Warszawę. "Polska może być kolejną ofiarą"

Według ustaleń portalu OKO.press na miejscu zebrała się kilkuosobowa grupa, która przyniosła ze sobą transparent z napisem „Precz z faszyzmem”. Przed ogrodzeniem nałożono również fotografię pokazujące zniszczenia oraz poszkodowanych w wojnie na terytorium Ukrainy. W pewnym momencie trzech mężczyzn zebranych na miejscu wyciągnęło z kieszeni butelki z farbą, które poleciały w kierunku ogrodzenia.

Przed ogrodzeniem położono również flagę Rosji, która także została oblana farbą.

W galerii poniżej możecie zobaczyć zdjęcia prezentujące oblaną farbą ambasadę Rosji:

Wojna w Ukrainie. Strzelnice przeżywają oblężenie
Sonda
Czy wojna w Ukrainie zakończy się w maju?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają