KOSZMAR!

Rozbił sobie głowę podczas gwałtownego hamowania. Senior zmarł w szpitalu. Prokuratura wszczęła śledztwo

2023-08-28 15:00

Koszmar w autobusie miejskim. W połowie lipca bieżącego roku pojazd poruszający się ul. Bora-Komorowskiego po warszawskim Gocławiu gwałtownie zahamował. Na ziemię upadło dwóch pasażerów – kobieta i mężczyzna. Przetransportowany do szpitala 83-letni senior, zmarł. – Doznał obrażeń głowy, skutkujących zgonem – słyszymy od prokuratury.

Warszawa, Praga-Południe. Koszmarny wypadek w autobusie. Nie żyje 83-letni pasażer

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ul. Bora-Komorowskiego i Umińskiego. Doszło do gwałtownego hamowania miejskiego autobusu. Przed pojazdem pojawiło się czarne auto osobowe, które zajechało drogę autobusowi.

Kierowca jechał od strony ul. Jugosłowiańskiej na wprost przez skrzyżowanie podjeżdżając do przystanku, kiedy z prawej strony zajechało mu drogę skręcające w prawo auto. Kierowca gwałtownie hamował, aby nie uderzyć w czarne auto, wtedy dwójka pasażerów mężczyzna i kobieta przewrócili się. Oboje zabrani zostali do warszawskich szpitali – czytamy w poście opublikowanym na stronie „Miejskiego Reportera”, który pierwszy informował o tej tragedii.

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że pasażer, który został przetransportowany do szpitala – zmarł. Sprawą zajęła się prokuratura.

Prokurator w dniu 20 lipca wszczął śledztwo w sprawie o czyn z art. 177 § 2 kk (wypadek komunikacyjny ze skutkiem śmiertelnym) – postępowanie prowadzone jest „w sprawie”. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony, 83-letni mężczyzna doznał obrażeń głowy, skutkujących zgonem. W sprawie przeprowadzona została sądowo-lekarska sekcja zwłok. Trwają czynności, zlecone funkcjonariuszom Policji, zmierzające do ustalenia wszelkich okoliczności zdarzenia, w wyniku którego pokrzywdzony doznał obrażeń. Nadto trwa oczekiwanie na szczegółową opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej – przekazał nam prok. Piotr Preneta z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Sonda
Czy podróżujesz autobusami elektrycznymi?