Weszli siłowo

Rozbili drzwi, bo nie chciał otworzyć. Policja zatrzymała poszukiwanego przestępcę

2024-02-11 15:16

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzieże pieniędzy i telefonu. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu swojej matki i nie chciał otworzyć. Do sforsowania drzwi konieczny był specjalny sprzęt. Policjanci wezwali na miejsce strażaków, którzy wyważyli drzwi do mieszkania.

Rozbili drzwi, bo nie chciał otworzyć. Policja zatrzymała podejrzanego o kradzieże

Policjanci operacyjni ze Śródmieścia zdobyli informacje o 30-latku, który miał okraść kasę sklepową, telefon i portfel z prywatnego mieszkania. - Z relacji właściciela sklepu wynikało, że jego pracownik zaledwie po 4 dniach pracy zabrał z kasy blisko 900 złotych i „zniknął”. S kolei właścicielka mieszkania, które odwiedził 30-latek wraz ze swoją matką i jej konkubentem zgłosiła kradzież telefonu, portfela z dokumentami, pieniędzmi i kartą płatniczą – informuje podinsp. Robert Szumiata z policji.

Kryminalni zapukali o świcie do drzwi mieszkania, w którym przebywał poszukiwany przez nich mężczyzna. 30-latek nie reagował jednak na wezwania policjantów, dlatego policjanci wezwali na miejsce Straż Pożarną, która za pomocą specjalistycznego sprzętu bardzo szybko sforsowała wszystkie zabezpieczenia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne