Rozbój w hotelu pod Warszawą

i

Autor: kppgrodzisk.policja.waw.pl (2) Rozbój w hotelu pod Warszawą

Rozbój w hotelu pod Warszawą. Dowiedziała się, że jest bogaty i zadzwoniła po kolegów

2022-04-20 15:58

Awantura w podwarszawskim hotelu. 45-letnia kobieta spotkała się w hotelu z mężczyzną. Gdy dowiedziała się, że ten ma około 30 tysięcy złotych, postanowiła zadzwonić po swoich kolegów aby go okraść! Poszkodowany stracił pieniądze oraz telefon. Szczęśliwie, policjantom udało się dotrzeć do kobiety i dwójki mężczyzn.

Szokujący rozbój w podwarszawskim hotelu. 45-letnia kobieta spotkała się w hotelu z niedawno poznanym mężczyzną. Nagle odkryła, że ten ma przy sobie około 30 tysięcy złotych! Postanowiła zadziałać, dlatego zadzwoniła po dwójkę kolegów. Gdy ci przybyli na miejsce, obezwładnili pokrzywdzonego atakując go gazem łzawiącym i metalową pałką. Następnie ukradli całą kwotę 30 tys. zł. i telefon komórkowym. - Intensywne działania operacyjne grodziskich kryminalnych już po dwóch dniach od zgłoszenia rozboju zaowocowały ustaleniem osób podejrzanych o udział w tym przestępstwie. Policjanci natychmiast pojechali pod jeden z adresów w sąsiednim powiecie, gdzie zatrzymali kobietę i mężczyznę. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali również ich 48-letniego wspólnika - podaje asp.sztab. Katarzyna Zych, rzeczniczka prasowa komendy w Grodzisku Mazowieckim.

Sprawą zajęła się prokuratura. Cała trójka usłyszała zarzuty karne zagrożone nawet 12-letnim pozbawieniem wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grodzisku Maz. zastosował wobec nich tymczasowe areszty na 3 miesiące.

Przeczytaj także: Chwycił kierowcę za włosy i przystawił nóż do gardła. Horror w taksówce w centrum Warszawy

Rozbój na bydgoskim Miedzyniu! 27-latek rzucił się na mężczyznę z nożem
Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?