Wyburzą Trasę Łazienkowską!

i

Autor: Piotr Grzybowski

Rusza burzenie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej! Przed nami prawie TRZY LATA drogowej masakry

2021-02-14 12:16

Stołeczni urzędnicy przygotowują się do jednego z najbardziej uciążliwych remontów w ostatnich latach. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć generalna przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej na wysokości Agrykoli. Blisko 50-letnie konstrukcje będą całkowicie zburzone i wybudowane od nowa. Zakład Miejskich Inwestycji Drogowych otworzył właśnie oferty z przetargu. Zgłosiło się aż 10 chętnych firm.

Dwa lata i osiem miesięcy - tyle ma potrwać drogowy koszmar na Trasie Łazienkowskiej. Kiedy ma się rozpocząć? - Prace ruszą po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wybranym wykonawcą - przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. Urzędnicy poznali już propozycje dziesięciu potencjalnych wykonawców. - Ich oferty mieszczą się w przedziale od 88 do 124 milionów złotych. Teraz zostaną zweryfikowane i sprawdzone - dodała rzeczniczka. 

Wiadukty przejdą całkowitą metamorfozę. Zostaną całkowicie zburzone, a na ich miejscu powstaną nowe, bardziej wytrzymałe. 

Wiadukty na trasie Łazienkowskiej się sypią. Urzędnicy nie wiedzą kiedy rozpocznie się remont

- Prace, które zaplanowaliśmy, zakładają nie tylko generalną przebudowę - wiadukty zostaną również poszerzone tak, aby zmieścić ruch pieszy i rowerowy. Powstaną także pochylnie, umożliwiające łatwy dostęp do przystanków autobusowych Rozbrat - skomentował zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski. Trasa zyska także cichą nawierzchnię i energooszczędne ledowe oświetlenie. 

Inwestycja będzie jednak katorgą dla kierowców. Prace mają być podzielone na etapy. Wykonawca najpierw zburzy jeden wiadukt i puści cały obustronny ruch po drugim. Jak ukończy remont, wykona ten sam zabieg z drugim wiaduktem. Z pewnością będzie to powodowało gigantyczne utrudnienia w ruchu. 

Wizualizacja Trasy Łazienkowskiej po przebudowie

i

Autor: Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej/Facebook Wizualizacja Trasy Łazienkowskiej po przebudowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE