Ruszają XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej!

2020-09-17 14:03 Artykuł sponsorowany
XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
Autor: fot. P.Kucza

W sobotę, 12 września, na stadionie OSiR Bemowo w Warszawie odbędą się XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Piłkarze i piłkarki z blisko 30 polskich domów dziecka będą walczyć o puchar Mistrza Polski. W tym roku wybrany zostanie oficjalnie MVP turnieju, któremu nagrodę ufunduje główny sponsor turnieju – sieć Biedronka.

Już za kilka dni, w sobotę 12 września, w Warszawie odbędzie się największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju. Tradycyjnie Mistrzostwa rozgrywane są w kwietniu, w tym roku – ze względu na sytuację epidemiologiczną – ich termin organizatorzy przesunęli na wrzesień.

– Nie sądziliśmy, że w tym roku turniej się odbędzie. Zdecydowaliśmy się zorganizować XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka głównie dlatego, że od początku pandemii otrzymywaliśmy mnóstwo próśb o to – od dzieci i ich wychowawców z placówek. Dzieci nie wyobrażają sobie, że zabraknie imprezy, który już od 10 lat daje im dosłownie napęd do życia. Młodzi piłkarze przygotowują się do zawodów przez cały rok i żyją turniejem jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu Mistrzostw. Piłka jest ich wielką pasją i często jedynym sportem możliwym do uprawiania w realiach domów dziecka. Zabrać im Mistrzostwa to jakby zabrać Gwiazdkę – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, organizatora turnieju. – Dlatego, we współpracy z wieloma instytucjami i firmami postanowiliśmy zorganizować kolejną edycję Mistrzostw Polski. Odbędą się w ściśle kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, zapewniających przestrzeganie wszystkich obowiązujących obostrzeń i zabezpieczeń wprowadzonych przez administrację rządową w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną – dodaje.

Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci – mecz pokazowy uświetni wydarzenie!

W XI Mistrzostwach Polski udział weźmie blisko 30 drużyn z całego kraju (dziewczęta i chłopcy do 17 roku życia). Na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie zameldują się piłkarskie teamy z domów dziecka z wielkich miast i małych miasteczek, m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorza. Wspierać młodych zawodników w ich zmaganiach o puchar Mistrza Polski będą, tak jak w poprzednich latach, byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Warto dodać, że podczas tego wydarzenia rozegrany zostanie również tradycyjny mecz pokazowy Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci, w którym udział wezmą m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Cezary Kucharski i Tomasz Sokołowski.

– Bardzo się cieszę, że dzięki zaangażowaniu wielu osób i podmiotów Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka mogą się odbyć w tym niezwykłym roku, w którym nie udało się rozegrać ani piłkarskiego EURO, ani Igrzysk Olimpijskich. Dla Biedronki wspieranie młodych ludzi, których start w dorosłość jest trudniejszy niż ich rówieśników, to jeden z filarów działalności na polu społecznym już od ponad dziesięciu lat. W tym szczególnym roku, który wiele rzeczy postawił na głowie, było dla nas szczególnie ważne, żeby ci młodzi piłkarze mogli mieć swoje sportowe święto – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji w sieci Biedronka, przedstawiciel głównego sponsora Mistrzostw.

XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej
Autor: mat. prasowy

Liczy się gra fair play!

Dla wszystkich uczestników turnieju Sponsorzy i Organizatorzy Mistrzostw przygotowali niespodzianki i prezenty. Nagrodzeni zostaną nie tylko zdobywcy I, II i III miejsca, ale także m.in. drużyna Fair Play turnieju i wyróżniający się zawodnicy (m.in. najlepszy bramkarz, król strzelców, najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka). Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną turniej odbywa się bez udziału publiczności. Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka, wspierająca turnieje „Nadziei na Mundial” od 11 lat. Sponsorami są firmy PZU, Sokołów S.A. i Gaz-System. Patronami honorowymi wydarzenia są Minister Sportu i Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport i Polska Agencja Prasowa. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Artykuł sponsorowany