Ruszyły Zdrofit Zdrowe Miejsca, czyli placówki wspierające powrót do zdrowia po pandemii [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-05-06 15:27
Zdrofit Zdrowe Miejsca
Autor: Arkadiusz Ziolek/ East News

Sieć klubów fitness chce zadbać o zdrowie i aktywny styl życia warszawiaków. Zachęca wszystkich do regularnego ruchu. Teraz te cele zyskują medyczny wymiar, dzięki placówkom leczniczym Zdrofit Zdrowe Miejsce. 5 maja w Warszawie i okolicach działalność rozpoczęło 10 takich miejsc, które wspierają powrót do zdrowia i kondycji poprzez usprawnienie ruchem w ramach fizjoterapeutyki.

Zdrofit Zdrowe Miejsce to szansa na poprawę stanu zdrowia, pogarszającego się z powodu pandemii i związanych z nią ograniczeń. Wiele osób podczas pracy zdalnej siedzi na wygodnej kanapie z laptopem na kolanach, nie zdając sobie sprawy z negatywnych konsekwencji, jakie niesie to dla naszego ciała. 86 proc. Polaków odczuwa bóle kręgosłupa, a ponad połowa z nich zmaga się z problemem co najmniej raz w tygodniu. 30 proc. osób, które nie podejmują aktywności fizycznej odczuwa bóle kręgosłupa codziennie lub prawie codziennie, a 13 proc. wskazuje, że dolegliwości nasiliły się w okresie pandemii.

Tu z pomocą przychodzi sieć klubów fitness Zdrofit, która utworzyła dziesięć specjalnych placówek medycznych, gdzie pacjenci mogą otrzymać indywidualne programy usprawniania, przygotowane przez fizjoterapeutów w ramach leczenia ruchem (kinezaterapii). Po uzyskaniu statusu pacjenta w ramach indywidualnych zaleceń możliwa będzie realizacja programu ćwiczeń w nowo otwartych placówkach leczniczych. Listę placówek publikujemy poniżej.

Zdrofit Zdrowe Miejsca to placówki lecznicze, w których świadczone są usługi medyczne z obszaru fizjoprofilaktyki i kinezyterapii (usprawniania ruchem), mające na celu poprawę stanu zdrowia i kondycji psychofizycznej pacjentów. Za ideą Zdrofit Zdrowe Miejsce stoi Benefit Systems Oddział Fitness, zarządzający siecią Zdrofit. Oddział Fitness jest częścią Benefit Systems, będącego liderem rynku benefitów pozapłacowych i twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny i zdrowy tryb życia jego Użytkowników.

10 pierwszych placówek medycznych ruszyło 5 maja w następujących lokalizacjach:

  • Fitness Klub Zdrofit Bemowo
  • Fitness Klub Zdrofit Metro Dworzec Gdański
  • Fitness Klub Zdrofit Targówek – Atrium
  • Fitness Klub Zdrofit Praga Pólnoc_Koneser
  • Fitness Klub Zdrofit Ochota_Grójecka
  • Fitness Klub Zdrofit Młociny-Galeria Młociny
  • Fitness Klub Zdrofit Wola - Warsaw Spire
  • Fitness Klub Zdrofit Mokotów_Konstruktorska
  • Fitness Klub Zdrofit Wawer-CH Ferio
  • Zdrofit Piaseczno

Szczegóły dotyczące funkcjonowania placówek oraz warunków niezbędnych do skorzystania ze świadczonych tam usług znajdują

Klub Zdrofit otwiera "Zdrowe Miejsca"
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE