Potężny wybuch gazu! Dwoje małych dzieci i dwoje dorosłych zabrała karetka [ZDJĘCIA]

2022-01-21 11:45
Sadek. Potężny wybuch gazu! Dwoje małych dzieci i dwoje dorosłych zabrała karetka [ZDJĘCIA]
Autor: KPP w Szydłowcu Wybuch gazu w miejscowości Sadek pod Szydłowcem. Dwoje dzieci i dwoje dorosłych zostało poparzonych i trafiło do szpitala

Wybuch gazu w miejscowości Sadek pod Szydłowcem (woj. mazowieckie). Do zdarzenia doszło w czwartek, 20 stycznia wieczorem. W wyniku eksplozji w znacznym stopniu został uszkodzony dom jednorodzinny, w którym w tym czasie przebywało dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat i dwoje dorosłych: kobieta i mężczyzna. Wszyscy zostali zabrani karetkami pogotowia do szpitala. Mają obrażenia ciała.

Potężny wybuch gazu! Dwoje małych dzieci i dwoje dorosłych zabrała karetka

Wybuch gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Sadek pod Szydłowcem. Do eksplozji doszło w czwartek, 20 stycznia, wieczorem, ok. godz. 19. Ranne zostały wszystkie osoby przebywające w tym czasie w budynku, tj. dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat oraz dwoje dorosłych osób: 58-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna. Jak informują druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG w Orońsku, wszyscy doznali obrażeń ciała w postaci poparzeń, a trzy karetki pogotowia zabrały ich do szpitali - nie wiadomo, w jakim są stanie. Ranny został również przebywający na posesji pies, któremu pomagał z kolei lekarz weterynarii. Wybuch gazu doprowadził do znacznego uszkodzenia domu, który został już wyłączony z użytkowania. Na miejscu cały czas pracują policjanci z Szydłowca, którzy wyjaśniają szczegółowe przyczyny i okoliczności wybuchu gazu w Sadku. Na miejscu wypadku interweniowało w sumie 5 zastępów straży pożarnej.

Dalsza część tekstu POD GALERIĄ.

- Nasze działania polegały głównie na udzielaniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, chłodzeniu wyniesionych butli, przeszukaniu mieszkania oraz wyeliminowaniu ewentualnych źródeł pożaru, następnie na wyniesieniu nadpalonych elementów - relacjonują druhowie z OSP KSRG Orońsko.

Czytaj też: 10-latek przestał nagle oddychać! Dramat na środku drogi pod Radomiem

Czytaj też: Radom. Nie żyje ksiądz proboszcz Mirosław Rudnicki. Miał 65 lat

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Pożar na ul. Stańczyka 5! Tajemniczy mężczyźni chodzą po bloku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE