Schody grają Chopina. Kreatywny pomysł na Dworcu Centralnym

2021-10-17 19:54
Schody grają Chopina. Kreatywny pomysł na Dworcu Centralnym
Autor: twitter.com/totalizator_sp

Wejdź na schody, a one zagrają w rytm twojego chodu! Tak kreatywne rozwiązanie wprowadził na Dworcu Centralnym Totalizator Sportowy. Akcja związana jest z promocją Konkursu Chopinowskiego. Interaktywne schody dostępne są dla każdego, aby z nich skorzystać wystarczy… wejść po stopniach! Każdy ze schodów powiązany jest z dźwiękiem konkretnego dźwięku z klawiatury pianina.

Aby zagrać chopinowską kompozycję trzeba się naprawdę nabiegać, ale i bez tego można się świetnie bawić wybijając dźwięki swoimi nogami. Oprócz schodów, w warszawskich galeriach handlowych stanęły fortepiany, na których grać będą najwybitniejsi artyści. Cała akcja związana jest z finałami XVIII Konkursu Chopinowskiego. - To nie koniec atrakcji. Na Dworcu Centralnym w Warszawie przygotowaliśmy muzyczną niespodziankę. Każdy z Was może skomponować własną melodię na...grających schodach. Niektórym wychodzi to całkiem dobrze - poinformowali organizatorzy akcji. - To jest piękne, że Konkurs śledzą zarówno melomani, jak i ci, którzy nie obcują zazwyczaj z muzyką poważną. W dzisiejszych czasach to prawdziwa perełka! - skomentował akcję Maciej Świniarski, dziennikarz.

Sonda
Śledzisz zmagania pianistów w Konkursie Chopinowskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE