GIGANTYCZNE TESTY PASAŻERSKIE

Ściągnęli aż 800 statystów na supernowoczesne lotnisko w Radomiu. Było jak w ulu!

2023-04-06 18:26

Niedługo z lotniska w Radomiu wyleci pierwszy samolot. Obsługa przygotowuje się na potężne oblężenie. Kilka dni temu zakończyły się testy pasażerskie. Przez trzy dni sprawdzano, czy lotnisko jest w pełni gotowe do pracy operacyjnej: przyjmowania pasażerów oraz ich obsługi. Specjalnie na te próby ściągnięto do terminali ponad 800 statystów!

Radom. Testy pasażerskie na lotnisku. Przygotowują się do pierwszego lotu!

Są już gotowi! Kilka dni temu zakończyły się testy pasażerskie ze statystami na lotnisku w Radomiu. Obsługa przez trzy dni sprawdzała, czy jest w stanie przyjąć odpowiednia ilość pasażerów. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Teraz wystarczy tylko czekać, aż pierwszy samolot wzbije się w przestworza! – To próba generalna przed udostępnieniem portu podróżnym – poinformowała rzeczniczka Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Anna Dermont.

Pierwszy dzień testów polegał na ogólnym sprawdzeniu funkcjonowania terminala. Skupiliśmy się na ścieżkach przepływu pasażerów oraz podstawowych elementach współpracy pomiędzy służbami, które są zaangażowane w proces obsługi pasażera i jego bagażu – czytamy na oficjalnym profilu Lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku w mediach społecznościowych.

Podczas drugiego dnia testowane były równolegle odprawy pasażerów przylatujących i wylatujących, ale również sprawdzano gotowość do awarii gate’u oraz konieczności jego zmiany. Na miejscu pojawiły także służby ratunkowe, które improwizowały omdlenie pasażera.

Największe wyzwanie stanowił dla lotniska i jego obsługi dzień trzeci. – Sprawdziliśmy bardzo skomplikowane sytuacje związane z obsługą kilku operacji równoległych czy konieczności ewakuowania terminala w związku z pozostawionym bagażem – czytamy dalej.

Podczas próby generalnie na terenie terminala przebywało jednocześnie ponad 800 statystów!

Otwarcie lotniska w Radomiu coraz bliżej

Pierwszy samolot z lotniska w Radomiu wystartuje już pod koniec kwietnia! Na tę chwilę czekali mieszkańcy nie tylko drugiego co do wielkości miasta woj. mazowieckiego, ale również całej środkowej Polski! Według Polskich Portów Lotniczych terminal będzie mógł przyjąć nawet 1 mln pasażerów w ciągu roku, a docelowo – ponad 3 mln rocznie! Zobaczcie, jak wygląda port tuż przed otwarciem!

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Źródło: Ściągnęli aż 800 statystów na supernowoczesne lotnisko w Radomiu. Było jak w ulu!