Pasażerowie są wściekli! Od września potężny ścisk w autobusach

2021-08-31 9:15
Ścisk w autobusach od września. Na tych liniach będą cięcia
Autor: MARCIN WZIONTEK Ścisk w autobusach od września. Na tych liniach będą cięcia

Linie autobusowe 158, 181, 523 ... wyliczać można by długo. Już teraz rano trudno dostać się do tych autobusów. Od 1 września pasażerowie muszą przygotować się na niewyobrażalny ścisk. Jak już wcześniej informowaliśmy, urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego postanowili przedłużyć wakacje w komunikacji miejskiej i nie zmieniać rozkładów. Już w środę do nauki wrócą jednak uczniowie a za miesiąc studenci. Mieszkańcy są wściekli.

- Prezydent Trzaskowski zwęża drogi w Warszawie i namawia do korzystania z komunikacji miejskiej. Jak mamy się przekonać do autobusów, skoro będzie w nich straszny ścisk – grzmi Jan Kwiatkowski (80 l.), pasażer linii 507. To właśnie rozkład jazdy tej linii ma nie ulec zmianie w weekendy, pozostanie „wakacyjny”. Tak samo będzie z liniami 131, 179, 193 i 520. - Uważam, że komunikacja powinna wrócić do normalnego trybu, w przeciwnym razie będziemy jeździć w niewyobrażalnym tłoku – skomentowała Violetta Kierbińska, pasażerka autobusu nr 520.

Stołeczni urzędnicy zdecydowali również, że według letniego harmonogramu będą przez cały tydzień kursowały nadal autobusy linii 104, 105, 108, 114, 122, 158, 181, 191, 523, E-1 i E-9. Tak ma też być w przypadku wszystkich warszawskich tramwajów. Skąd taki pomysł?

Przeczytaj: Reanimacja dostawcy pizzy. Krew polała się trasą Siekierkowską

Pracownicy ZTM tłumaczą się pomiarami ruchu pasażerów w komunikacji miejskiej, przeprowadzonymi w wakacje.

- Na podstawie tych danych wiemy, że w tej chwili mamy około 50 procent liczby pasażerów, która była przed epidemią. Z różnych doniesień medialnych wiemy, że spora grupa pracodawców pozostawiła zdalny tryb pracy – powiedział nam rzecznik ZTM Tomasz Kunert, tłumacząc decyzję o pozostawieniu „wakacyjnych” rozkładów jazdy.

Zobacz także: Totalna awantura o nowe rozkłady WTP. Miasto zakpiło z pasażerów?

- Jesteśmy przygotowani na to, żeby wprowadzić zmiany na bieżąco w oparciu o analizę danych, reagować na zainteresowanie pasażerów, poprzez korekty rozkładów, dodatkowe kursy czy też zmianę taboru obsługującego daną linię – podsumował.

Tunel pod Ursynowem gotowy ale wciąż nie oddany. Gigantyczne opóźnienie!
Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE