Spore zmiany dla kierowców w Warszawie. Powodem jest budowa II linii metra

i

Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Spore zmiany dla kierowców w Warszawie. Powodem jest budowa II linii metra

Spore zmiany dla kierowców w Warszawie. Powodem jest budowa II linii metra

2021-08-27 11:13

Wykonawca nowego odcinka II linii metra na Bemowie szykuje duże zmiany dla kierowców. W piątek (27.08.2021) robotnicy udostępnią przejazd wschodnią jezdnią ulicy Powstańców Śląskich przez skrzyżowanie z ulicą Górczewską. Auta zyskają po trzy pasy ruchu w każdym kierunku!

- Wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra kończy już przebudowę układu drogowego w pobliżu ratusza Bemowa - poinformowała rzeczniczka warszawskiego urzędu Monika Beuth-Lutyk.

W piątek, 27 sierpnia, około godziny 22 robotnicy otworzą wschodnią jezdnię ul. Powstańców Śląskich przy skrzyżowaniu z ul. Górczewską. Kierowcy jadący od ul. Połczyńskiej w stronę ul. Górczewskiej będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: do skrętu w lewo, jazdy prosto i skrętu w prawo. Za skrzyżowaniem z ul. Górczewską dostępne będą dwa pasy ruchu oraz wydzielony lewoskręt do skrętu w ul. Bolkowskiej.

Zobacz koniecznie: Tragedia na budowie metra. Trzaskowski żąda pilnych wyjaśnień

Trzy pasy będą także na drugiej jezdni. Przez pierwsze dwa tygodnie od wprowadzenia nowej organizacji ruchu, czyli do 10 września, na zachodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich na wysokości przystanku tramwajowego jezdnia będzie zwężona o lewy pas. Robotnicy będą tam pracować nad wymianą nawierzchni.

Budowa drugiej linii metra

Dzięki wprowadzonym zmianom na swoje stare trasy wrócą autobusy linii 112, 171, 190, 523, Z10, N01, N42 i N43. Nieco później, bo dopiero od niedzieli, 29 sierpnia, przywrócony zostanie też przejazd tramwajów. Wrócą linie 10 i 26. Na ul. Powstańców Śląskich zostaną skierowane także tramwaje linii 13 i 23 oraz zastępcza linia autobusowa Z23. Te zmiany są związane z remontem torowiska na ul. Obozowej i wyłączeniem tam ruchu tramwajowego.

Zmiany w organizacji ruchu dotkną w weekend również skrzyżowanie ul. Górczewskiej z Księcia Janusza, ulicę Obozową i rondo Żaba. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie internetowej www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.wtp.waw.pl.

Przeczytaj: Wielki dzień w metrze na Bródnie. Zobacz co będą tam robić [GALERIA]

Super Express odwiedził budowę drugiej linii metra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE