Gigantyczna mobilizacja policji pod Sejmem

i

Autor: Paweł Dąbrowski

Sejm całkowicie ZABARYKADOWANY! Setki barierek także przed siedzibą TVP [ZDJĘCIA]

2020-11-18 14:29

Organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet szykują się do dzisiejszych protestów, które zostały zaplanowane pod Sejmem na godzinę 18.00. Przygotowania już od wtorku widać też u policjantów, którzy mobilizują swoje siły. Sejm, czy budynek TVP wyglądają jak twierdze.

Blokada planowana jest na środowy wieczór na ul. Wiejskiej, przed gmachem Sejmu RP. Policja gromadzi tam swoje siły. Widać też podwójny szpaler metalowych barierek, które chronią budynek. Barykady zostały rozstawione już we wtorek a przez całą środę do stolicy zjeżdżają się policyjne radiowozy z całej Polski. 

GIGANTYCZNA mobilizacja policji pod Sejmem. Radiowozy jadą z całej Polski

Barierki pojawiły się też przy ośrodku TVP na pl. Powstańców Warszawy. Tam również policja mobilizuje swoje siły. Protestujący zapowiadają „spacer” przy budynku Sejmu, jednak sytuacja w każdej chwili może się zmienić i tłum może zacząć wędrować w inne miejsca. To kolejna odsłona protestu przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która zakazuje aborcji w przypadku ciężkich wad płodu. Od ponad trzech tygodni kobiety wychodzą na ulicę m.in. przed dom Jarosława Kaczyńskiego, Sejm i po prostu w główne miejsca w mieście. 

Tramwaj na Winnicę: Ta ważna inwestycja jest już prawie na ukończeniu ale…

Dzisiejsza blokada związana jest z obradami Sejmu. Posłowie będą zajmowali się projektami ustaw dotyczącymi ciężarnych i aborcji. Wszystko możliwe, że protesty przeciągną się na kolejne dni z uwagi na porządek obrad Sejmu. 

Grodzisk Mazowiecki: Za to co zrobił tej staruszce może posiedzieć nawet 12 lat

Super Raport 18.11 (Goście: Bolesław Piecha - były wiceminister zdrowia, PiS oraz Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK)
Nasi Partnerzy polecają