Silny mróz atakuje, IMGW wysyła ostrzeżenia. Nadchodzi prawdziwy atak zimy

i

Autor: um.warszawa.pl zdjęcie ilustracyjne

Silny mróz atakuje, IMGW wysyła ostrzeżenia. Nadchodzi prawdziwy atak zimy

2021-02-11 17:01

To jeszcze nie koniec siarczystych mrozów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przerażająco zimnymi nocami. Temperatura spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza! Nic nie zapowiada, by w najbliższych dniach sytuacja ta zmieniła się. Warszawiacy muszą być gotowi na prawdziwy atak zimy!

Takiej zimy nie było już dawno. Warszawę pokryła gruba warstwa śniegu. Na ulicach praca drogowców przy odśnieżaniu wre, a podczas spacerów siarczysty mróz szczypie w policzki. Nic nie zapowiada nagłego ocieplenia. Synoptycy są zgodni - zima nie zamierza jeszcze opuszczać stolicy. Warszawiacy muszą przygotować się na naprawdę zimne dni i noce.

IMGW ostrzega przed silnym mrozem w niemal całej Polsce. Stolica nie będzie stanowiła wyjątku. W nocy temperatura spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza! Co więcej, wiatr wiejący z prędkością od 15 km/h do 25 km/h tylko pogorszy sytuację. Będzie wydawało się, że na zewnątrz jest jeszcze zimniej! Alert obowiązuje od godz. 20 w czwartek, do godz. 9 w piątek. Nie oznacza to jednak, że w weekend pogoda ulegnie zmianie. Zima z pewnością jeszcze nie odpuści!

Miasta sparaliżowane przez śnieg
Nasi Partnerzy polecają