Skandaliczna reklama na Dworcu Zachodnim. Blisko 2000 procent RRSO dla uchodźców

i

Autor: TWITTER/ p_korzeniowski & PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS Skandaliczna reklama na Dworcu Zachodnim. Blisko 2000 procent RRSO dla uchodźców

Skandaliczna reklama na Dworcu Zachodnim. Obrzydliwie wykorzystują tragedię uchodźców

2022-03-07 18:45

Obrzydliwe! W sytuacji potwornej wojny i kryzysu humanitarnego na Ukrainie są ludzie, którzy bezdusznie wykorzystują krzywdę uchodźców zza wschodniej granicy. Na Dworcu Zachodnim pojawiła się reklama szybkiej pożyczki skierowana do obywateli Ukrainy. Włos jeży się na głowie, jak wysokie jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Koszmar jak dzieje się za naszą wschodnią granicą spowodował niezwykłą mobilizację Polek i Polaków o dobrych sercach. Trwają zbiórki darów. Wolontariusze pomagają uchodźcom z Ukrainy w pierwszych dniach na terytorium Polski. Warszawiacy i warszawianki zapraszają uciekających przed wojną ludzi do swoich domów i mieszkań, zapewniając im dach nad głową. Na każdym kroku widać symbole solidarności z walczącą Ukrainą.

Zobacz też: Zostawiłam córeczkę na wojnie, by ratować życie drugiej. Historia Ireny z Ukrainy rozdziera serce

Tymczasem zdarzają się ludzie, którzy bezlitośnie wykorzystują dramatyczną sytuację Ukraińców, by wzbogacić się na ich nieszczęściu. Niedawno głośno zrobiło się o pseudotaksówkarzach, którzy, zdzierają z uchodźców horrendalnie wysokie kwoty za przejazd. Na start 50 zł. Opłata dzienna wynosząca 40 zł za każdy przejechany kilometr, a nocna jeszcze dwadzieścia złotych droższa.

Sytuację za wschodnią granicą, i napływ uchodźców, którzy coraz częściej przekraczają granicę bez żadnych pieniędzy, wykorzystują również firmy oferujące szybkie pożyczki. Reklama jednej z nich pojawiła się na Dworcu Zachodnim, który codziennie oblegany jest przez rzesze uciekających przed śmiercią Ukraińców. Podane w ofercie RRSO jest horrendalnie wysokie. Wynosi aż 1993,51 procent!

Sprawę tę nagłośnił w mediach społecznościowych dziennikarz Paweł Korzeniowski. "Obrzydliwe lichwiarstwo na Dworcu Zachodnim, gdzie aktualnie przebywa najwięcej uchodźców. RRSO: 1993,51%. Reklama skierowana do osób z Ukrainy. Żerowanie na krzywdzie" - napisał na Twitterze, dołączając zdjęcie reklamy.

Informacja o szybkiej pożyczce napisana jest w języku ukraińskim. Z plakatu można dowiedzieć się, że Ukraińcy w Polsce mogą wziąć pożyczkę do 3000 zł. Wystarczy wiza lub karta pobytu, a pieniądze pojawią się na koncie już w 15 minut. Parabank oferuje szybki proces online bez zbędnych formalności i dokumentów i wniosek online dostępny 24/7.

Drobnym druczkiem wyjaśnione jest również, jak wyglądają opłaty za pożyczkę. Podano przykład pożyczki 750 zł. Przy takiej kwocie i niezwykle wysokim RRSO spłacić będzie trzeba 213 zł więcej. Przy pożyczce 3000 zł do spłaty byłoby zdecydowanie dużo więcej!

Post dziennikarza skomentował m.in. Dariusz Matecki, Prezes Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu. "Działam w tej sprawie. Dziękuję za informację!" - napisał.

Warszawa się zbroi! Sklepy militarne przeżywają istne oblężenie
Sonda
Czy pomagasz uchodźcom z Ukrainy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE