Skandaliczne zachowanie nieodpowiedzialnej mamy. Malutkie dziewczynki błagały o pomoc sąsiadkę. Ich matka w tym czasie świetnie się bawiła

i

Autor: POLICJA Skandaliczne zachowanie nieodpowiedzialnej mamy. Malutkie dziewczynki błagały o pomoc sąsiadkę. Ich matka w tym czasie świetnie się bawiła

SZOK!

Skandaliczne zachowanie nieodpowiedzialnej mamy. Malutkie dziewczynki błagały o pomoc sąsiadkę. Ich matka w tym czasie świetnie się bawiła

2023-02-20 17:45

Policjanci z Otwocka dostali przerażające zgłoszenie. Funkcjonariusze interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. 3 maja w Józefowie. W lokalu przebywały dwie małe dziewczynki. Jak się okazało, matka zostawiła je bez opieki, a sama poszła się świetnie bawić. Maleństwa błagały o pomoc sąsiadkę. Nieodpowiedzialna matka została zatrzymana następnego dnia, miała blisko promil alkoholu w organizmie. Usłyszała już zarzuty.

Józefów. Nieodpowiedzialna matka zostawiła bez opieki swoje dzieci

W nocy z piątku na sobotę (17-18 lutego) policjanci otrzymali zawiadomienie dotyczące dwóch małych i samotnych dziewczynek pozostawionych bez opieki w mieszkaniu przy ul. 3 maja w Józefowie. Zgłaszającą była sąsiadka, do której maleństwa zapukały z prośbą o pomoc. Chciały, by się nimi zajęła. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej.

W mieszkaniu mundurowi zastali 2- i 5-latkę oraz zgłaszającą. Kobieta nadmieniła, że nie zna sąsiadki, nie posiada do niej telefonu kontaktowego, nie wie gdzie pracuje i gdzie mogłaby się udać. Dodała, że ostatni raz widziała ją w dniu wczorajszym około godziny 18 – przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Na miejscu pojawił się również zespół ratownictwa medycznego. Po szybkim badaniu, przestraszone dzieci zostały przekazane do placówki opiekuńczej.

Dopiero 18 lutego udało się namierzyć nieodpowiedzialną matkę. Okazała się nią 26-latka. Kobieta oświadczyła policjantom, że nie wie, gdzie są jej dzieci, bo rano wróciła do domu z imprezy od znajomych w Warszawie. Policjanci przebadali zatrzymaną pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik był szokujący, miała blisko promil alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 26-latka usłyszała zarzut zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął ją policyjnym dozorem. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku – dodała policjantka.

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki