Śmieciarki wjeżdżają ludziom w okna. Mieszkańcy w FURII: Tego nie da się znieść! Co za obyczaje?!

2021-02-26 9:46 Izabela Kraj
Śmieciarki wjeżdżają ludziom w okna!
Autor: MAT.PRASOWE Śmieciarki wjeżdżają ludziom w okna!

Dziwny obyczaj zapanował wśród kierowców śmieciarek. Gdy odbierają śmieci sprzed bloków, starają się podjechać jak najbliżej drzwi do pomieszczenia z kontenerami. I nie zwracają uwagi, że śmierdzącym autem niemal wjeżdżają ludziom w okna! Ten cuchnący problem zasygnalizowali mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Wola. Ale to nie jest tylko problem jednej dzielnicy! Czy władze Warszawy będą wrażliwe na tę uciążliwość?

- Od pewnego czasu życie w blokach przy ul. Góralskiej, zwłaszcza na niskich piętrach, stało się niezwykle uciążliwe. Nie wiadomo co się zadziało, ale kierowcy śmieciarek zaczęli ułatwiać sobie życie i podjeżdżać tyłem niemal pod sam blok – taki problem zgłaszali „Super Expressowi” mieszkańcy osiedla na Woli. Zwrócili się też z tym problemem do dzielnicowych radnych. Zareagowała radna Woli Joanna Tracz-Łaptaszyńska. Napisała interpelację w sprawie „śmieciarek MPO wjeżdżających ludziom w okna".

Śmieciarki wjeżdżają ludziom w okna!
Autor: MAT.PRASOWE Śmieciarki wjeżdżają ludziom w okna!

"Zwracam się z prośbą, by śmieciarki MPO nie podjeżdżały tyłem do okien bloków mieszkalnych, gdyż jest to bardzo uciążliwe dla mieszkańców niskich pięter, a w lato powoduje fetor w ich mieszkaniach. Proponuje się parkowanie chociażby bokiem jak nie przodem do okien.” - czytamy w interpelacji.

- W tej sprawie zgłaszali się do mnie mieszkańcy ulicy Góralskiej, więc napisałam interpelację w ich imieniu – mówi radna Joanna Tracz-Łaptaszyńska.

Podwyżki za śmieci. Co na to warszawiacy?

Przekazaliśmy sprawę Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, które odpowiada za odbiór śmieci od mieszkańców Woli. Oficjalnie burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski przekazał tę interpelację także do Biura Gospodarki Odpadami w ratuszu.

- W tej sprawie po prostu wystarczy włączyć myślenie i zwykłą ludzką wrażliwość, której być może kierowcom tych śmieciarek zabrakło - słyszymy nieoficjalny komentarz od władz Warszawy. Na oficjalną odpowiedź trzeba będzie trochę poczekać.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE