Smutne wieści

Śmierć 16-letniego ucznia w szkole. Maciej w czasie lekcji wyszedł do toalety i już nie wrócił

2023-06-06 13:13

Nie żyje 16-letni uczeń warszawskiej szkoły. Nastolatek uczęszczał do zespołu szkół na Ochocie. Z naszych ustaleń wynika, że w poniedziałek, 5 czerwca, podczas jednej z lekcji chłopak wyszedł do toalety. Na zajęcia już nie wrócił. Życia młodego człowieka nie udało się uratować. Sprawą jego śmierci zajęły się służby.

Tragedia w szkole w Warszawie. Nie żyje 16-letni uczeń

Tragedia w Zespole Szkół na warszawskiej Ochocie. Jak ustalili reporterzy "Super Expressu", w poniedziałek (5 czerwca) w placówce rozegrał się dramat, w wyniku którego śmierć poniósł 16-letni uczeń pierwszej klasy informatycznej. Podczas jednej z lekcji udał się do toalety. Na zajęcia już jednak nie wrócił. Jego serce przestało bić.

Wieści o szkolnej tragedii potwierdza dyrekcja placówki, która rozesłała uczniom wiadomość, dotyczącą śmierci nastoletniego Macieja. Władze szkoły informują w niej również, że sprawę wyjaśniają służby, a uczniowie mają zapewnioną pomoc psychologiczną. 

Tragedia w szkole w Warszawie. Służby wyjaśniają sprawę

O komentarz w tej wstrząsającej sprawie poprosiliśmy policję. - Nie wypowiadam się, jeśli chodzi o takie kwestie - usłyszeliśmy od oficera prasowego Komendanta Rejonowego Policji na Ochocie sierż. szt. Jakuba Pacyniaka.

- W dniu dzisiejszym (6 czerwca - red.) Prokuratora podejmie decyzję w przedmiocie wszczęcia śledztwa z art. 151 Kodeksu karnego, to jest w sprawie namowy lub udzielenia pomocy w targnięciu się na własne życie oraz podejmie decyzję z przedmiocie zarządzenia sekcji zwłok zmarłego. Z uwagi na dobro śledztwa, a także z uwagi na dobro rodziny zmarłego udzielenie bliższych informacji o okolicznościach zdarzenia, a także wykonanych lub planowanych czynnościach procesowych nie jest możliwe - przekazał nam prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Sonda
Jak oceniasz pracę policji po 2015 roku?
Listen on Spreaker.