Śmigłowiec LPR w Legionowie

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

Śmigłowiec lądował w centrum miasta. Znów nie było wolnej karetki. Starsza kobieta prosiła o pomoc w przychodni [ZDJĘCIA]

2021-03-29 16:00

Do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie z kliniki medycznej w centrum podwarszawskiego Legionowa. Miało tam dojść do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia starszej kobiety, która sama zgłosiła się do placówki z prośbą o pomoc. Na miejsce miała zostać wysłana karetka, jednak wszystkie zespoły były zajęte. Liczyła się każda minuta, zatem do akcji został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie otrzymał niepokojące zgłoszenie przed godziną 13. Strażacy byli potrzebni do zabezpieczenia akcji ratunkowej ok. 75-letniej kobiety, która zgłosiła się do tamtejszej kliniki medycznej „Mediq” z silnymi bólami w klatce piersiowej. Lekarze wykonali jej badanie EKG, którego wyniki były bardzo niepokojące. Podejrzewano zawał.

- Pacjentka była cały czas pod opieką lekarzy. Ponieważ w pobliżu nie było dostępnej karetki kołowej, na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazał Łukasz Szulborski z komendy PSP w Legionowie. Maszyna lądowała na pustej działce, skąd zespół medyków został przetransportowany do pacjentki. Po przebadaniu lekarze podjęli decyzję o zabraniu kobiety do szpitala. W asyście strażaków 75-latka trafiła do śmigłowca. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu lądowania i startu załogi LPR. Zadysponowano do tego dwa zastępy - podsumował Łukasz Szulborski. 

Śmigłowiec LPR w Legionowie

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie
Mieszkańcy Warszawy szturmują markety budowlane przed lockdownem