Śmigłowiec nie mógł zabrać 90-latki, bo się zepsuł. Awaria LPR w Zielonce

2021-12-17 19:02
 Śmigłowiec nie mógł zabrać 90-latki bo się zepsuł. Awaria LPR w Zielonce
Autor: Mariusz Mucha/Super Express

Chwile grozy przeżyła 90-latka z Zielonki. Kobieta gorzej się poczuła i zadzwoniła po pomoc pod numer alarmowy. Do pacjentki wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który lądował w pobliżu jednej ze szkół. W czasie lądowania maszyna uległa awarii. Załoga śmigłowca została dowieziona do pacjentki wozem strażackim.

W piątek, 17 grudnia około południa w Zielonce wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który został wezwany do 90-latki potrzebującej pomocy. Podczas lądowania doszło do usterki śmigłowca. - Śmigłowiec został wezwany do starszej kobiety, która gorzej się poczuła. Załoga ratownicza wylądowała na miejscu, jednak podczas lądowania doszło do uszkodzenia układu hydraulicznego helikoptera - poinformowała Justyna Sochecka, rzecznik prasowa LPR. 90-latka nie wymagała hospitalizacji. Ratownicy z helikoptera zostali odwiezieni wozem strażackim, a na miejsce przyjechała ekipa mechaników, którzy zajęli się naprawianiem śmigłowca.

- Śmigłowiec wrócił już do bazy - poinformowała około godz. 15 Justyna Sochecka z LPR.

Lądowanie śmigłowca LPR-u przy stadionie w Lesznie
Sonda
Czy zdarzyło Ci się czekać długo na pogotowie ratunkowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE