Sobolew. Z drewnianego domu ewakuowano matkę z małymi dziećmi. Mogło dojść do wybuchu butli gazowej

i

Autor: PEXELS.COM/POLICJA Sobolew. Z drewnianego domu ewakuowano matkę z małymi dziećmi. Mogło dojść do wybuchu butli gazowej

POŻAR DOMU

Sobolew. Z drewnianego domu ewakuowano matkę z małymi dziećmi. Mogło dojść do wybuchu butli gazowej

2022-11-19 18:43

W środę (16 listopada) doszło do gigantycznego pożaru drewnianego domku jednorodzinnego w Sobolewie. Policjanci z Sobolewa jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru domu, w którym mieszkała matka z dwójką dzieci. Kobieta uciekła do sąsiedniego drewnianego domu. Policjanci po rozpoznaniu i po ustaleniu, że w płonącym pomieszczeniu znajdują się butle gazowe, wyprowadzili mieszkańców z obszaru zagrożonego wybuchem.

Sobolew. Pożar domku jednorodzinnego. Uratowano matkę z dziećmi

W minioną środę (16 listopada) w okolicach godziny 15 policjanci z Sobolewa zostali zawiadomieni o pożarze w łazience drewnianego domu jednorodzinnego. Na miejsce dyżurny garwolińskiej komendy skierował miejscowy patrol. Funkcjonariusze przybyli jako pierwsi na miejscu. Z informacji, jakie posiadali wynikało, że ogień rozprzestrzenia się w pomieszczeniu, gdzie są dwie butle z gazem.

Policjanci obawiali się, że może dojeść do wybuchu. Dlatego natychmiast podjęli decyzję o ewakuacji mieszkańców, którzy schronili się w pobliskim domu. Odległość od miejsca pożaru była jednak na tyle niewielka, że budynek był narażony na skutki ewentualnej eksplozji. Policjanci pomogli mieszkańcom, wśród których była matka z dwójką małych dzieci, ewakuować się w bezpieczne miejsce. W tym czasie dotarli strażacy ochotnicy z Sobolewa. Jeden z druhów, zabezpieczony w kombinezon, wszedł do budynku i wyniósł z niego nagrzaną butlę, którą udało się schłodzić. Strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą – przekazała mł. asp. Małgorzata Pychner.

Pożar domku jednorodzinnego. Szybka akcja policjantów i strażaków uratowała życie matce z dziećmi

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dzieci nie wymagały hospitalizacji i pozostały pod opieką matki. Prawdopodobną przyczyną pożaru był niekontrolowany zapłon od przepływowego ogrzewacza gazowego.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?