Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 100 strażaków

i

Autor: Materiały prasowe / OSP Cegłów Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 100 strażaków

Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 120 strażaków

2022-07-06 11:03

W środę (6 lipca) w nocy doszło do gigantycznego pożaru w miejscowości Chrościce, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Zapaliła się hala magazynowa o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych. Z płomieniami w kulminacyjnym momencie walczyło 36 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Mieszkańcy okolicznych budynków opuścili swoje domy.

Pożar wybuchł chwilę po północy. Zapaliła się hala magazynowa

Zgłoszenie o gigantycznym pożarze, do którego doszło w nocy 6 lipca, wpłynęło do straży pożarnej w godzinie 1:11 w nocy. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że pożar jest już w pełni rozwinięty. Zapaliła się hala magazynowa, której długość sięgała 170 metrów, a powierzchnia nawet 3000 metrów kwadratowych – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” st. kpt. Kamil Płochocki ze straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Pożar był bardzo rozwinięty, więc na miejsce zadysponowano również jednostki z okolicznych powiatów. – Razem z nami pożar gasiły jednostki między innymi z Siedlec, Węgrowa, Warszawy oraz Sokołowa – dodał strażak.

W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 36 zastępów straży pożarnej, więc możemy mówić, że na miejscu pracowało około 120 strażaków – dodaje st. kpt. Płochocki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gigantyczny pożar przy Dworcu Zachodnim. Autobus miejski stanął w płomieniach!

Okoliczne budynki mieszkalne nie zostały strawione przez ogień

Hala magazynowa była przeznaczona dla kilku firm, które składowały w niej różne materiały. Zapaliły się między innymi elektronarzędzia, w tym wózki widłowe, ale również butle z gazami technicznymi.Możemy stwierdzić, że doszło do wybuchu kilku butli z propan butanem – relacjonuje dalej strażak.

Nikomu nic się nie stało. W bliskim sąsiedztwie hali znajdują się budynki mieszkalne. Na szczęście nie zostały zniszczone. W tym momencie nadal trwa dogaszanie pożaru. Można wprost powiedzieć, że ponad 70 proc. hali zostało kompletnie strawionych przez ogień – podsumował Płochocki.

CZYTAJ TEŻ: Potężny pożar w warszawskim bloku. Ewakuowano ludzi i zwierzęta

Wyrok w sprawie śmierci w pożarze strzelnicy
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.