Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 100 strażaków

i

Autor: Materiały prasowe / OSP Cegłów Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 100 strażaków

Gigantyczny pożar pod Warszawą. Z płomieniami walczyło ponad 120 strażaków

2022-07-06 11:03

W środę (6 lipca) w nocy doszło do gigantycznego pożaru w miejscowości Chrościce, niedaleko Mińska Mazowieckiego. Zapaliła się hala magazynowa o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych. Z płomieniami w kulminacyjnym momencie walczyło 36 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Mieszkańcy okolicznych budynków opuścili swoje domy.

Pożar wybuchł chwilę po północy. Zapaliła się hala magazynowa

Zgłoszenie o gigantycznym pożarze, do którego doszło w nocy 6 lipca, wpłynęło do straży pożarnej w godzinie 1:11 w nocy. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, okazało się, że pożar jest już w pełni rozwinięty. Zapaliła się hala magazynowa, której długość sięgała 170 metrów, a powierzchnia nawet 3000 metrów kwadratowych – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” st. kpt. Kamil Płochocki ze straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Pożar był bardzo rozwinięty, więc na miejsce zadysponowano również jednostki z okolicznych powiatów. – Razem z nami pożar gasiły jednostki między innymi z Siedlec, Węgrowa, Warszawy oraz Sokołowa – dodał strażak.

W kulminacyjnym momencie z pożarem walczyło 36 zastępów straży pożarnej, więc możemy mówić, że na miejscu pracowało około 120 strażaków – dodaje st. kpt. Płochocki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gigantyczny pożar przy Dworcu Zachodnim. Autobus miejski stanął w płomieniach!

Okoliczne budynki mieszkalne nie zostały strawione przez ogień

Hala magazynowa była przeznaczona dla kilku firm, które składowały w niej różne materiały. Zapaliły się między innymi elektronarzędzia, w tym wózki widłowe, ale również butle z gazami technicznymi.Możemy stwierdzić, że doszło do wybuchu kilku butli z propan butanem – relacjonuje dalej strażak.

Nikomu nic się nie stało. W bliskim sąsiedztwie hali znajdują się budynki mieszkalne. Na szczęście nie zostały zniszczone. W tym momencie nadal trwa dogaszanie pożaru. Można wprost powiedzieć, że ponad 70 proc. hali zostało kompletnie strawionych przez ogień – podsumował Płochocki.

CZYTAJ TEŻ: Potężny pożar w warszawskim bloku. Ewakuowano ludzi i zwierzęta

Wyrok w sprawie śmierci w pożarze strzelnicy
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Listen to "Wakacje dopiero się zaczęły, a już jest tragiczne. Coraz więcej utonięć." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE