Wielki pożar pod Sejmem.  Z dymem poszło sześć lat historii

i

Autor: POLICJA

Potężny pożar Miasteczka Wolności pod Sejmem. Co ustalili śledczy?

2022-06-15 20:29

Wielkie kłęby dymu i ogień pod Sejmem! W nocy z piątku na sobotę (10/11 czerwca) doszło do pożaru Miasteczka Wolności. Funkcjonariusze natychmiast zawiadomili służby, do akcji ruszyła straż pożarna. Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń tvp.info, to nie podpalenie było przyczyną pożaru. Śledczy wykluczają taką możliwość.

Spłonęło Miasteczko Wolności w Warszawie

Zaraz po godzinie 2 w nocy służby dostały zgłoszenie o pożarze w bliskim sąsiedztwie Sejmu. Okazało się, że zapaliło się Miasteczko Wolności, czyli grupa namiotów, w których od 2016 roku mieszkają demonstranci sprzeciwiający się rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

- Policjanci pełniący nocną służbę zaobserwowali ogień w namiocie, w tym samym czasie otrzymaliśmy również zgłoszenie z WCPR. Funkcjonariusze wybudzili trzech mężczyzn, a następnie wyprowadzili ich w bezpieczne miejsce - powiedział oficer prasowy stołecznej policji Sylwester Marczak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielki dym i ogień pod Sejmem! W płonącym Miasteczku spali ludzie, w środku stały butle z gazem

Przyczyny pożaru cały czas wyjaśniają służby. Rzecznik śródmiejskiej policji podinsp. Robert Szumiata przekazał, że postępowanie jest w toku oraz powołany został biegły z zakresu pożarnictwa, który ma wskazać przyczyny pożaru.

Nieoficjalne ustalenia

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal tvp.info wynika, że śledczy wykluczają podpalenie. Najprawdopodobniej mogło dojść do zaprószenia lub zwarcia instalacji elektrycznej.

- Z dymem poszło ponad sześć lat historii. Miasteczko Wolność spłonęło dziś w nocy... Straciliśmy praktycznie wszystko - sprzęt, dokumenty, ubrania. Jestem chwilowo bez telefonu, dostęp do internetu mam mocno utrudniony - napisał Maciej Bajkowski, który od początku trwania protestu mieszkał w namiocie pod Sejmem.

Samopodpalenie pod Sejmem. Matka tłumaczy, dlaczego syn się podpalił
Sonda
Czy ogromna brama przed Sejmem jest potrzebna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany