Makabra na Pradze-Północ. Zwęglone ciało w śmietniku przy kamienicy

2022-03-29 8:03

Tragedia przy ul. Strzeleckiej na warszawskiej Pradze-Północ. W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29.03.2022) doszło do pożaru altany śmietnikowej przy jednej z kamienic. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną. Jedna ranna osoba z ciężkimi poparzeniami znajdowała się przed śmietnikiem. W trakcie gaszenia ognia strażacy natknęli się na zwęglone zwłoki w środku altany.

Tragedia na Pradze-Północ. Nocny pożar przy ul. Strzeleckiej

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29.03.2022) strażacy odebrali zgłoszenie o sporym pożarze altany śmietnikowej przy ul. Strzeleckiej na Pradze-Północ. Na miejsce natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar jest rozwinięty, a przed altaną śmietnikową znajdowała się ranna osoba z poważnymi poparzeniami. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz policję. W trakcie akcji gaśniczej w śmietniku strażacy znaleźli zwęglone ciało.

Informacje o tragicznym pożarze na Pradze-Północ potwierdza st. kpt. Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. 

- Zgłoszenie otrzymaliśmy przed godz. 3. Na miejscu interweniowały trzy zastępy. Płonęły kontenery na śmieci. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się z poparzeniami przed altaną. W trakcie gaszenia strażacy natrafili na zwęglone ciało - relacjonuje st. kpt. Konopka.

Na razie nie wiadomo, dlaczego doszło do wybuchu ognia. Sprawę będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora.

Gigantyczny pożar w Warszawie. Płonęły trawy i nieużytki w Wawrze