Kiedyś dzielnica meneli, teraz salon Warszawy. Tak zmienia się Praga-Północ [ZDJĘCIA]

2021-01-02 9:03

Zarząd Praskich Terenów Publicznych z okazji nadchodzącego końca 2020 roku podsumował wszystkie zadania, które udało się wykonać na terenie dzielnicy Praga-Północ. To miejsce przestaje już być odpychające i kojarzone z bezdomnymi i sypiącymi się kamienicami. Zobacz sam!

W 2020 roku udało się zrewitalizować teren zielony przy ul. Kawęczyńskiej, czyli powszechnie nazywanego przez mieszkańców „Parku Michałowskiego”. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł 2 729 063 zł i są to środki pochodzące ze Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Warszawy.

Modernizację przeszła też szata roślinna podwórek przy Pl. Hallera 6A, 6B i 10. Łączny koszt to 399 997,28 zł. Pieniądze pozyskano z Biura Ochrony Środowiska. 

Czy to koniec legendarnego Kina Atlantic w Warszawie?! „Dziękujemy naszym wiernym widzom”

Urzędnicy stworzyli też nowy skwerek przy Kotsisa za 853 081,48 zł, które też pozyskano z Biura Ochrony Środowiska.

W pasie drogowym ul. Tarchomińskiej powstało nowe ogrodzenie zieleni. Urzędnicy zadbali też o odtworzenie zniszczonych roślin i trawników. Na ten cel przeznaczono 81 908 zł z własnych środków Zarządu Praskich Terenów Publicznych.

Brak objazdów przed tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Ekspert MASAKRUJE drogowców!

Dodatkowo urzędnicy mogą się pochwalić takimi inwestycjami jak: Założenie rabat bylinowych na terenie Pragi-Północ, Więcej zieleni dla Pragi, Zielone ściany dla Pragi i Kwiaty dla Pragi. A to tylko część wykonywanych przez ZPTP zadań.

- W tym roku bowiem pilotażowo zamontowaliśmy także w ramach bieżącej działalności daszki na śmietnikach oraz stojaki rowerowe Działania te będą kontynuowane w przyszłym roku, o ile oczywiście pozwoli nam na to budżet Na co dzień jednak nie zajmujemy się tylko zielenią, ale również bazarami, czy parkingami, gdzie także prowadziliśmy drobne prace remontowe w ramach posiadanych środków - podsumowali urzędnicy. 

Wyrzuciła kota z balkonu na 2 piętrze, bo ją denerwował. Zwierzak nadział się na ostry pręt

Express Biedrzyckiej - Najlepsze momenty. Bajlando i choroba prezydenta, obraza prezesa i śmiercionośne protesty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają