Warszawa: Specjaliści w Punkcie Konsultacyjno-Informacyjnym na Pradze-Południe poradzą za darmo

2010-12-29 3:00

Paca 39 to adres, który powinni zapamiętać wszyscy potrzebujący pomocy mieszkańcy Pragi-Południe. Działa tam Punkt Konsultacyjno-Informacyjny, w którym można poradzić się psychologa, pedagoga, terapeuty uzależnień czy prawnika. A wszystko to za darmo.

Utworzona w przytulnych wnętrzach placówka to kilka sal do trudnych poufnych rozmów i grupowych spotkań. - Poprzedni punkt działał w standardzie wytartego linoleum. Korzystające z jego pomocy osoby, których liczba rosła lawinowo, zasługiwały na coś lepszego - mówi Konstanty Bartoń (39 l.), wiceburmistrz dzielnicy i pomysłodawca inwestycji, która kosztowała 100 tys. zł.

Dyżurujący przy ul. Paca 39 specjaliści nastawieni są głównie na pomoc rodzinom dotkniętym problemem alkoholowym czy przemocą. Wysłuchają, podpowiedzą, co robić, zmotywują do leczenia i pomogą napisać pisma. Z prawnikiem można spotkać się w środy i czwartki, psycholodzy dyżurują we wtorki i piątki, a terapeuci uzależnień we wtorki i czwartki. Wkrótce ruszą też dodatkowe dyżury prawników, którzy w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca udzielać będą ogólnych porad wszystkim.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE