Spis powszechny 2021. Ostatnia szansa lub gigantyczna kara! Gdzie spiszesz się w Warszawie?

i

Autor: Łukasz Gągulski Spis powszechny 2021. Ostatnia szansa lub gigantyczna kara! Gdzie spiszesz się w Warszawie?

Spis powszechny 2021. Ostatnia szansa lub gigantyczna kara! Gdzie spiszesz się w Warszawie?

2021-09-30 12:01

Spis powszechny kończy się 30.09.2021. Czwartek jest ostatnim dniem, w którym można się spisać i tym samym uniknąć bardzo wysokiej kary. Dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili Warszawa wydłuża godziny pracy punktów spisowych w dzielnicach Wola i Praga-Północ do godz. 20:00. - To ostatnia szansa na bezpośredni udział w spisie dla mieszkańców, którzy do tej pory nie mogli dopełnić obowiązku - mówią warszawscy urzędnicy.

Spis powszechny 2021. Gdzie można spisać się w Warszawie (30.09.2021)

30 września w Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich na Woli przy al. Solidarności 90 oraz Pradze-Północ przy ul. Księdza Ignacego Kłopotowskiego 15 zostaną wydłużone godziny pracy do 20.00.

- To ostatni dzień, w którym można wypełnić ustawowy obowiązek, dlatego stolica wybrała centralnie umiejscowione dzielnice po jednej i drugiej stronie Wisły - wyjaśniają warszawscy urzędnicy i dodają: -  Pozostałe punkty spisowe w Warszawie będą czynne jutro we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2) w godzinach 8.00 - 16.00.

Wykaz czynnych punków dostępny jest na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy.

Warszawiacy, którzy chcą uniknąć kolejek, mogą spisać się przez internet, korzystając z aplikacji spisowej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego lub telefonicznie przez infolinię 22 279 99 99.

Zobacz koniecznie: Wiemy, kiedy w Warszawie spadnie pierwszy śnieg! Złowieszcze prognozy

Narodowy Spis Powszechny 2021

Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa od początku kwietnia i zakończy się 30 września. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których w spisie danych będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności – m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu, uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo.

Super Raport 29.09 (Goście: Krzysztof Śmiszek - Nowa Lewica, Krzysztof Brejza - senator KO) Sedno Sprawy: Adam Niedzielski
Sonda
Czy spisałaś/łeś się w Narodowym Spisie Powszechnym?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki