Sprzedano atrakcyjną działkę w centrum Mokotowa w stolicy. Ile kosztowała?

i

Autor: PIXABAY.COM Sprzedano atrakcyjną działkę w centrum Mokotowa w stolicy. Ile kosztowała?

CO TAM POWSTANIE?

Warszawa. Sprzedano atrakcyjną działkę w centrum Mokotowa. Ile kosztowała?

2022-10-07 19:01

Miasto w końcu sprzedało atrakcyjną działkę u zbiegu trzech ulic: Beethovena, Sobieskiego i Witosa na warszawskim Mokotowie. Kupca zapłacił blisko 96 milionów złotych! W licytacji wzięła udział jednak tylko jedna firma. Co powstanie na tym terenie? Są wstępne plany. Na pewno będzie bardzo zielono!

Warszawa. Atrakcyjna działka sprzedana. Co tam powstanie?

Na działce w samym centrum Mokotowa dopuszczalna jest zabudowa usługowa i mieszkaniowa. Cena wywoławcza gruntu pomiędzy ul. Beethovena, Sobieskiego i Witosa została ustalona na kwotę 95 milionów złotych! Biorąc pod uwagę jej powierzchnię, kupiec zapłacił nieco ponad 6140 złotych za metr kwadratowy.

W czwartek (6 października) ratusz poinformował o sprzedaży działki. W licytacji wzięła tylko jedna firma – deweloper Dom Development, a cena wywoławcza została przebita o… 1 procent! To znaczy, że grunt został sprzedany za 95 milionów 950 tysięcy złotych.

Nowy plan zagospodarowania. Co znajdzie się na działce?

Według nowego planu zagospodarowania, na działce mogą powstać pięciopiętrowe budynki, natomiast około 25 procent terenu ma być przeznaczona pod tereny zielone. Działka ma powierzchnię ponad 1,5 hektara. W opisie nieruchomości wskazano, że teren jest porośnięty trawą oraz pojedynczymi drzewami. 

Niedaleko sprzedanego terenu znajduje się „Szpiegowo”, opuszczony budynek stoi przy ul. Sobieskiego 100. W marcu 2022 roku został przejęty przez miasto. W czasach PRL mieszkali tam pracownicy rosyjskiej ambasady. Wiele lat temu budynek opustoszał i wymagał gruntownego remontu. Na przestrzeni lat przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych i stołecznego ratusza podejmowali szereg prób uregulowania stanu prawnego nieruchomości na rzecz Federacji Rosyjskiej w Polsce i odpowiednie Rosji na rzecz Polski. Cały kompleks ma przeszło 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Sonda
Co dla Ciebie jest najważniejsze przy wyborze działki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany