Staranował fordem pieszą na pasach. Wszystko zarejestrował inny kierowca

i

Autor: Bandyta z kamerką Staranował fordem pieszą na pasach. Wszystko zarejestrował inny kierowca

Staranował fordem pieszą na pasach. Wszystko zarejestrował inny kierowca. Wstrząsające nagranie

2022-06-08 14:05

Niewiele brakowało, a doszłoby do makabry. We wtorek, 7 czerwca, w Rembertowie o mały włos na przejściu dla pieszych nie zginęła kobieta. Gdy była już w połowie pasów z impetem wjechał w nią rozpędzony ford, który… wymijał ciężarówkę! Wstrząsające zdarzenie nagrał inny kierowca, który zatrzymał swoje auto przed przejściem.

Potrącenie pieszej w Rembertowie

Sytuacja uwieczniona na udostępnionym w mediach społecznościowych nagraniu nie mieści się w głowie. We wtorek, 7 czerwca, w Rembertowie przy ul. Cyrulików omal nie doszło do tragedii. Kierowcy dwóch aut osobowych, postanowili wyminąć ciężarówkę, która prawdopodobnie stała w korku, jadąc przez przejście dla pieszych, na podwójnej ciągłej i pod prąd.

Kierowcy audi ten niebezpieczny manewr się udał. W ślad za nim ruszył kierowca forda. W tym czasie przez pasy przechodziła kobieta. Na nagraniu widać, że wchodząc na drugą część przejścia, spojrzała w prawo, by upewnić, że nie nie nadjeżdża żadne auto.

Zobacz też: Kamper skradziony we Francji odnalazł się pod Warszawą. Francuscy policjanci szukali go przez lata

Wówczas z impetem od lewej strony wjechał w nią kierowca forda. Kobieta wpadła na maskę auta. Auto momentalnie się zatrzymało. Wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy postanowili sprawdzić, czy kobiecie nic się nie stało. Była przytomna. Lekko kulała.

Nagranie udostępnione na Twitterze przez Bandytę z Kamerką udostępnił na swoim profilu również rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. "Codziennie dwa razy przechodzę przez to przejście. Kierowcy omijając korek w Rembertowie robią tak złe rzeczy, że szkoda gadać. Ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem" - napisał.

Ranna piesza trafiła do szpitala

Jak przekazał nam autor wstrząsającego nagrania, sam od razu wezwał karetkę i policję. - Karetka zabrała dziewczynę do szpitala w obecności jej mamy - poinformowała nas Bandyta z Kamerką. - Później policja do mnie dzwoniła i powiedzieli, że dziewczyna ma połamaną miednicę - dodał.

Czerwonym BMW przejechał policjantów, w amoku uciekał przez centrum. Sensacyjny pościg w Warszawie
Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?